Apitherapy
-
Promo
InovanceInovance Energy Recup 10 x 10 ml
Helps reduce fatigue and supports energy levels with magnesium, B vitamins and a clinically studied oak extract.
£19.24£192.40/l -
Organic Made in France 20% from 2
SantaromeSantarome Royal Jelly 2000mg Organic Manuka Honey 200ml
ODiscover Organic Manuka Honey for your energy and vitality!
£17.04£85.20/l -
Organic
Ballot-FlurinBallot-Flurin Cool legs organic thermal gel 100 ml
Immediate freshness: end of the day, standing for long periods, sustained exertion, hot weather.
£19.79£197.90/l -
Made in France
Propos'NaturePropos'Nature Green Propolis Gum with Trace Elements and Pine 45g
Supports daily wellbeing with organic propolis and trace elements for natural balance – sugar-free.
£5.60£124.44/kg -
Organic
Ballot-FlurinBallot-Flurin Syrup Dodo avec Mon Amie La Lune 125g
BALLOT-FLURIN Syrup, enriched with linden honey, is known to reduce nervousness and promote a good sleep.
£11.44£91.52/kg -
Vitavea SantéVitavea Santé Vita'Royal Royal Jelly & Honey Honey Lemon Flavour 30 gums
Food Supplements based on royal jelly, honey and propolis.
£10.10£1,122.22/kg -
New
ArkopharmaArkopharma Arkoroyal Organic royal jelly 5000 mg 10 ampoules
Supports vitality and longevity with high-strength royal jelly rich in api-nutrients.
£23.88£159.20/l -
Organic
Propos'NaturePropos'Nature Organic Grapefruit And Eucalyptus Propolis Gum 45g
PROPOS'NATURE
Organic green Propolis
Gums
Grapefruit seed extract
Eucalyptus extract
100% natural Food Supplements
Organic farming
Delicious and Active
Naturally sweetened with agave Syrups
No colouring or preservatives
No sucrose
Gluten-free
Made in France
45g£5.60£124.44/kg -
AagaardAagaard Green Propolis Extra Strong Drops Bioes 10ml
Aagaard organic green propolis drops are an alcoholic extract of pure green propolis, also known as a mother tincture. It helps to combat colds.
£12.08£1,208.00/l -
Organic
AagaardAagaard Green Propolis Manuka Honey Oral Spray 15 ml
Supports natural defences and helps soothe throat discomfort with green propolis, Manuka honey and essential oils.
£12.08£805.33/l -
Made in France
HerbesanHerbesan Manuka Honey Throat and Bronchial System 100ml
Food Supplements made with honey, Manuka honey, propolis, plantain, vitamin D3, zinc and Lemon essential oil.
£12.08£120.80/l -
ApivitaApivita Bee Radiant Anti-Aging Anti-Fatigue Cream Texture Riche 50ml
Apivita Bee Radiant Rich Cream prevents, delays and repairs the signs of aging. Reveals a uniform and rested complexion. Protects against daily external aggressions.
£27.17£543.40/l -
-
Organic
SantaromeSantarome Royal Jelly 2500 MG Bioes 20 ampulas
Ultra concentrated Immunity food supplement with Royal Jelly and honey.£17.02£85.10/l -
Organic
Phyto-ActifPhyto-Actif Organic green propolis 400 mg standardised in artepilline-C 60 capsules
Propolis is a synergy of around 300 components. Green propolis is characterised by its high concentration of terpenes and a unique polyphenol, a marker of its quality: Artépilline-C
£17.54£292.33/kg -
Forte PharmaForté Pharma Forté Royal Manuka Honey & Propolis Throat Spray 15ml
Spary Gorge with Manuka Honey is a natural food supplement to help soothe sensitive and/or irritated throats, enriched with multi-flower honey and Chamomile.£8.75£583.33/l -
Organic Made in France 20% from 2
SantaromeSantarome Manuka Royal Bioes Throat Spray 20ml
To soothe irritated or sensitive throats.
£10.25£512.50/l -
Forte PharmaForté Pharma Forté Royal Manuka Honey & Propolis Bronchial Syrups 120ml
Manuka Honey & Propolis Bronchial Syrups is a dietary supplement to help soothe the throat and restore respiratory comfort, enriched with multi-flower honey.£8.75£72.92/l -
-
AagaardAagaard Cream 10% 30ml
Balancing, softening and protecting, AGAARD 10% Propolin cream regulates oily and combination skin, limiting sebum production.£23.53£784.33/l -
Organic Made in France 20% from 2
SantaromeSantarome Bronchial & Throat Syrups Organic Manuka Honey 125ml
Helps promote Breathing comfort and soothe the throat!
£10.99£87.92/l -
SantaromeSantarome Manuka Royal Manuka honey throat lozenges 24 units
Santarome Manuka honey throat lozenges soothe irritation and support immunity with natural antibacterial properties and high MGO.
£7.69£128.17/kg -
Made in France
ApiPharmApiPharm Honey and propolis pearls 130 g
Naturally soothes the throat with the comforting blend of honey and propolis benefits.
£5.88£45.23/kg -
-
New -15% Organic
DietaromaDietaroma Multi Floral Pollen 200 g
Supports natural balance during seasonal changes with multi-floral pollen
£18.97 £22.32£94.85/kg -
-20%
NutreovNutreov Stim Royal Spray Gorge 20ml
Stim® Royal IMMUNITY & VITALITY combines active ingredients for synergistic action to help you stay fit, resist seasonal changes and support your immune system.
£6.68 £8.35£334.00/l -
Made in France
ApiPharmApiPharm Honey throat lozenges 130 g
Naturally soothes and comforts the throat with honey, perfect for irritation or heavy voice use.
£5.88£45.23/kg -
Promo
InovanceInovance Energy Recup junior 10 x 100 ml
Supports children’s immune defences with vitamin D, magnesium, propolis and vitamin C in a delicious, drinkable format.
£17.00£170.00/l -
New
ArkopharmaArkopharma Arkoroyal Propolis 1000 mg 10 ampoules
Supports the immune system with propolis and vitamin B6.
£17.04£170.40/l -
Organic
HerbalgemHerbalgem Propolis Broad Spectrum Organic Spray 15ml
Organic Propolis boosts our immune system, protecting from external agressions
£7.68£512.00/lOut of stock -
Promo
JuvamineJuvamine Royal Jelly + Vitamin C
Juvamine Royal Jelly + Vitamin C food supplement for energy and immune support, 50 tablets
£7.27 -
-20%
Nat & FormNat&Form ORGANIC ROYAL JELLY 20 ampulas
Food Supplements with honey and organic royal jelly.
£7.91 £9.89Out of stock -
HumerHumer Manuka Honey Actif Iaa 18+ 250g
Manuka honey
Active IAA 18+
Dietary supplement£82.94£331.76/kgOut of stock -
Organic
Ballot-FlurinBallot-Flurin Teen organic clear skin cleanser 50 ml
This gentle organic cleanser removes makeup and impurities while keeping teenage skin clear, balanced and hydrated.
£15.94£318.80/lOut of stock -
SantaromeSantarome Ruche Royale Soothing throat lozenges Propolis, Honey 24 tablets
Soothes the throat and boosts the immune system. High dose of Propolis£6.92£69.20/lOut of stock