Hair products and treatments
-
Organic Made in France
GamardeGamarde Organic stimulating lotion for suffocated scalp 6 x 5 ml
This certified organic, silicone-free hair lotion—with no synthetic preservatives—revives your hair’s natural beauty.
£10.44£348.00/l -
Organic Made in France
GamardeGamarde Nourishing organic acacia honey shampoo dry and damaged hair 500 ml
Nourishing organic shampoo for dry or damaged hair, enriched with acacia honey.
£17.50£35.00/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Nourish High Nutrition 2in1 Cleansing Balm 150ml
This cleansing balm, 93% natural origin, gently cleanses and deeply nourishes dry hair.
£21.40 £26.74£142.67/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice & Nits Lotion Xpert Beeswax 100ml
APAISYL anti-lice Xpert Beeswax - Anti-Lice and Anti-Nits Treatment Lotion - 100% efficiency in 1 5-minute treatment(1) - With ingredients of natural origin(2) - From 6 months - Free comb - 100ml
£18.68£186.80/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Finition Mistify Strong fast-drying spray with strong hold 300 ml
Strong hold spray, 24-hour hold
£17.60£0.06/ -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Deep cleansing shampoo oily hair and scalps 500 ml
This shampoo helps to restore the scalp's natural balance.
£37.34£74.68/l -
ArganicareArganicare Figue de Barbarie Regenerating Serum 100ml
Your hair is soft, silky and unconditionally shiny.
£17.54£175.40/l -
EstipharmEstipharm Summer hair clip 1 x
Secure your hairstyles with elegance using this stylish, luminous hair clip.
£3.08£3.08/u -
FlorameFlorame Dry hair After Shampoo With Bioes Essential Oils 200ml
With nourishing and Revitalizing properties.
£18.47£92.35/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice Lentes & Xpert Plus lotion 200 ml
Kills head lice and eggs in 5 minutes, with mechanical action that protects for up to 72 hours – no resistance build-up.
£23.53£117.65/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Sun Protect Hair and scalp cleansing Gel BC Bonacure 100 ml
A vegan 3-in-1 Coconut Gel for sun-sensitive hair.
£6.28£62.80/l -
Made in France Vegan
VitryVitry Conditioner 190 ml
Nourishes, strengthens and hydrates hair without weighing it down.
£14.18£74.63/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Re/Start™ Anti-warm glare beauty drops 50ml
Anti-warm glare beauty drops 50ml.
£21.98£439.60/l -
Argile du VelayArgile du Velay Montmorillonite powder 300 g
Rich in minerals, this natural montmorillonite clay absorbs impurities and purifies—ideal for internal or external use.
£4.72£15.73/kg -
NioxinNioxin 3d Intensive Diaboost Thin Hair Treatment 100ml
3D Intensive Diaboost
Thin Hair Treatment
In one application, the hair is easy to comb, visibly thicker and denser.
£59.60£596.00/l -
-20%
LazartigueLazartigue Clear Anti-Dandruff Shampoo Oily scalp 250ml
Anti-dandruff shampoo for oily scalps
£15.79 £19.74£63.16/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Concentrate Leave-in conditioner damaged ends 75 ml
Leave-in balm to repair damaged ends and restore smoothness.
£49.21£656.13/l -
Argile du VelayArgile du Velay Argile Verte 1,5kg
Nettoie et purifie la peau en profondeur grâce à sa richesse naturelle en minéraux et oligo-éléments d’origine volcanique.£17.48£11.65/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Nutrition Ultra nourishing hair mask 75 ml
Deeply nourishes dry hair with jojoba butter and white mallow for soft, shiny, lightweight results in just 3 minutes.
£13.78£183.73/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing shampoo Dry, dull or frizzy hair 1 l
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.
£44.93£44.93/l -
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Revitalising Shampoo 250 ml
Revitalise and strengthen hair with royal jelly and silk amino acids, restoring shine, vitality and resilience.
£14.87£59.48/l -
-20%
KorresKorres Repairing Mask For Coloured Treated Hair Mountain Tea And Sunflower 125ml
Repair mask for colour treated hair
£16.55 £20.68£132.40/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Masks BC Boncaure For Sensitised Fine to Normal Hair 500ml
Repairing Masks for damaged hair, free from silicones and artificial colourings.
£26.52£53.04/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 9.0 VERY LIGHT BLONDE
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
ArganicareArganicare Figue de Barbarie Nourishing Leave-In Care 400ml
Your hair regains strength, vitality and shine.
£14.86£37.15/l -
BiokapBiokap Belleza Shampoo Oily Hair Beaute 200ml
The oily hair shampoo of BIOKAP normalizes excess sebum, brings vitality and lightness to the whole hair with essential oils of Rosemary and Melaleuca alternifolia.
£11.00£55.00/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Style Masters Curly Orbital Soft Curl Enhancer 150ml
Sublimates curls with suppleness.
£18.59£123.93/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Color Fresh Mask Copper Glow Masks 150ml
Colouring zero damage - colouring masks to revive or transform your colour at home. Revive your copper so it stays vibrant longer.
£16.49£109.93/l -
-20%
Marie RoseMarie Rose Anti-Lice and Nits Comb Striated Teeth All Hair Types
For all hair types without damaging it.
£15.13 £18.92£15.13/u -
BiokapBiokap Belleza Soothing Oil Shampoo 200ml
Bellezza's soothing oil shampoo is ideal for calming and reducing the itching sensation of sensitive, irritated scalps.
£10.99£54.95/l -
A gift for you
RedkenRedken Color Extend Blondage Neutralising conditioner for blonde hair 300ml
Neutralising conditioner for blonde hair.
£21.40£71.33/l -
American CrewAmerican Crew Ultra Gliding Shave Oil Huile De Shaving 50ml
An anti-irritation concentrate. A shaving oil to prepare for a close shave.
£23.53£470.60/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Repair Repairing conditioner 500 ml
Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.
£37.44£74.88/l -
HerbatintHerbatint Treatments Travel Kit 150 ml
The essential haircare routine to protect and maintain your coloured hair.
£15.94£106.27/l -
American CrewAmerican Crew Styling Boost Pre-Hair Shampoo 250ml
Boost Pre-Hair Shampoo leaves hair light and voluminous from roots to ends.£17.05£68.20/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Sun Protect 2-in-1 Masks BC Bonacure 150ml
2 in 1 Care mask and balm for after-sun care.
£22.42£149.47/l