🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. Wella Professionals Eimi Volume Curl Shaper Gel defined 72H curly hair 150ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Eimi Volume Curl Shaper Gel defined 72H curly hair 150ml

    72H Curls Defining Gel-Cream
    (2)
    £18.68
    £124.53/l
    Out of stock
  2. Wella Professionals Eimi Finition Flexible Finish Sculpting hair spray 250ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Eimi Finition Flexible Finish Sculpting hair spray 250ml

    SAY STYLE SPEAK EIMI
    (0)
    £16.49
    £65.96/l
    Out of stock
  3. Organic
    Aloesol Hydrating Gel Organic Aloe Vera 100ml
    Aloesol

    Aloesol Hydrating Gel Organic Aloe Vera 100ml

    organic Aloe Vera from fresh plants (gel inside the plant)
    (1)
    £10.24
    £0.10/
    Out of stock
  4. Vegan A gift for you
    Redken Acidic Color Gloss Gentle Colour Shampoo Cheveux Colorés Méchés 500ml
    Redken

    Redken Acidic Color Gloss Gentle Colour Shampoo Cheveux Colorés Méchés 500ml

    Shampoo that prolongs colour, moisturises and adds shine, thanks to its acidic pH formula
    (1)
    £32.09
    £64.18/l
    Out of stock
  5. Organic Made in France Vegan
    Dermaclay Soin Déjaunisseur BIO Cheveux Gris Blancs Blonds Centaurée Grey & White Hair 200ml
    Dermaclay

    Dermaclay Soin Déjaunisseur BIO Cheveux Gris Blancs Blonds Centaurée Grey & White Hair 200ml

    Enriched with natural blue pigments, to neutralise undesirable yellow highlights in grey, white and blonde hair and provide deep nourishment.

    (0)
    £19.14
    £95.70/l
    Out of stock
  6. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Smoothing Cream Professional Styling No rinsing 40ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Smoothing Cream Professional Styling No rinsing 40ml

    The styling cream with a texture enriched with Karité butter that smoothes and prolongs styling even the driest hair.

    (1)
    £13.58
    £339.50/l
    Out of stock
  7. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Styling Discipline Milk No rinsing 40ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Styling Discipline Milk No rinsing 40ml

    The essential express styling milk for dry hair. It hydrates and eliminates frizz while protecting the hair for longer-lasting styling.

    (11)
    £13.58
    £339.50/l
    Out of stock
  8. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Hydrating Disciplining Shampoo Dry and Very Dry Hair 50ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Hydrating Disciplining Shampoo Dry and Very Dry Hair 50ml

    The 2-in-1 shampoo that provides lasting hydration and discipline from root to tip.

    (0)
    £4.39
    £87.80/l
    Out of stock
  9. Solinotes Fleur d'Oranger Dry Oil 100ml
    Solinotes

    Solinotes Fleur d'Oranger Dry Oil 100ml

    Our moisturising and nourishing dry oil is quickly absorbed, leaving your skin and hair delicately scented with no greasy residue.

    (3)
    £13.74
    £137.40/l
    Out of stock
  10. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Colour Protect Radiance Mask 50ml
    Lazartigue

    Lazartigue Colour Protect Radiance Mask 50ml

    Lazartigue Color Potection Mask with camellia oil fixes hair color, prolonging its radiance

    (0)
    £6.95 £8.68
    £139.00/l
    Out of stock
  11. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Repair Intense Repair Masks 50ml
    Lazartigue

    Lazartigue Repair Intense Repair Masks 50ml

    This intense repair mask with plant-based Keratin, 91% natural origin, repairs damaged and sensitised hair.

    (1)
    £7.03 £8.78
    £140.60/l
    Out of stock
  12. Caudalie Oil Elixir Smoothing & Glow Care Oil 100ml
    Caudalie

    Caudalie Oil Elixir Smoothing & Glow Care Oil 100ml

    Enriched with Prickly Pear Oil, Smooth & Glow Care Oil is a multi-use dry oil that nourishes and perfumes the body, hair and décolleté.

    (57)
    £19.58
    £195.80/l
    Out of stock
  13. A gift for you
    Phyto Paris Volume Volumising Conditioner Fine and flat hair 175ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Volume Volumising Conditioner Fine and flat hair 175ml

    Detangles and moisturises without weighing down.

    (3)
    £13.19
    £75.37/l
    Out of stock
  14. -9%
    Vichy Dercos Eco Refill Anti-Dandruff Shampoo for Dandruff and Itching Dry hair 500ml
    Vichy

    Vichy Dercos Eco Refill Anti-Dandruff Shampoo for Dandruff and Itching Dry hair 500ml

    Eco-refill shampoo for treating dandruff and itching in dry hair

    (2)
    £20.60 £22.61
    £41.20/l
    Out of stock
  15. Schwarzkopf Professional Blond Me Intensive Repair Mask 200ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Blond Me Intensive Repair Mask 200ml

    Discover the Intense Bond Repair Masks for blonde and lightened hair to prevent breakage and loss of Keratin.

    (0)
    £42.12
    £210.60/l
    Out of stock
  16. Made in France
    Out of stock
  17. Made in France
    Vichy Dercos Energy+ Stimulating Shampoo and Energising Conditioner
    Vichy

    Vichy Dercos Energy+ Stimulating Shampoo and Energising Conditioner

    Stimulating Energy Shampoo + Energising Conditioner

    (2)
    £29.86
    £49.77/l
    Out of stock
  18. Mustela Detangling and nourishing cream shampoo 200ml
    Mustela

    Mustela Detangling and nourishing cream shampoo 200ml

    Mustela nourishing & detangling cream shampoo, with organic shea butter and avocado. Gently cleanses, nourishes and detangles without weighing hair down. Suitable from birth.

    (82)
    £11.72
    £58.60/l
    Out of stock
  19. Mustela Detangling and nourishing Care 200ml
    Mustela

    Mustela Detangling and nourishing Care 200ml

    Mustela nourishing detangling care with organic Karité and avocado. Hydrates, nourishes and detangles long, curly or frizzy hair. Multi-use: with or without rinsing.

    (77)
    £13.96
    £69.80/l
    Out of stock
  20. Revlon Professional Restart Bond Repair Repairing Melting Conditioner 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Restart Bond Repair Repairing Melting Conditioner 200ml

    Intensive repairing Care with LipidBond Filler

    (0)
    £14.29
    £71.45/l
    Out of stock
  21. Biokap Belleza Masque Violet Anti-Jaunissement cheveux blonds, blancs 150ml
    Biokap

    Biokap Belleza Masque Violet Anti-Jaunissement cheveux blonds, blancs 150ml

    Masque violet pour cheveux blonds, blancs ou méchés. Neutralise les reflets jaunes et orangés tout en nourrissant la fibre capillaire.
    (0)
    £16.39
    £109.27/l
    Out of stock
  22. Olaplex Lightweight nourishing hair mask fine hair 200 ml
    Olaplex

    Olaplex Lightweight nourishing hair mask fine hair 200 ml

    Instantly boosts fine hair with lightweight, long-lasting hydration for up to 5 washes by sealing the cuticle.

    (0)
    £46.20
    £231.00/l
    Out of stock
  23. L'Oréal Professionnel Serie Expert Keratin Alpha Sleek Keratin care for frizzy and unruly hair 200 ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Serie Expert Keratin Alpha Sleek Keratin care for frizzy and unruly hair 200 ml

    Deeply transforms hair with amino acid chains and keratin for lasting softness and easier styling.

    (209)
    £21.56
    £107.80/l
    Out of stock
  24. Organic
    Sanoflore Travel Essentials Kit
    Sanoflore

    Sanoflore Travel Essentials Kit

    A complete travel-sized face and hair routine with 98% natural ingredients to cleanse, hydrate, firm and repair.

    (1)
    £23.48
    £142.30/l
    Out of stock
  25. Vegan
    Revlon Professional Equave Kids Detangling Spray Minions 200 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Kids Detangling Spray Minions 200 ml

    Instantly detangles children’s hair while nourishing with a 94% natural-origin, vegan and hypoallergenic formula.

    (0)
    £17.28
    £86.40/l
    Out of stock
  26. Uriage Ap Hair Volume shampoo 200 ml
    Uriage

    Uriage Ap Hair Volume shampoo 200 ml

    Gently cleanses fine hair while adding volume and vitality, enriched with zinc, vitamin B6 and a keratin-like active.

    (0)
    £16.12
    £80.60/l
    Out of stock
  27. Made in France
    Klorane Figuier de Barbarie Shine dry shampoo dull, dehydrated hair 150 ml
    Klorane

    Klorane Figuier de Barbarie Shine dry shampoo dull, dehydrated hair 150 ml

    Cleanses and revives dull hair with natural absorbant powders, adding instant volume and shine—no rinsing needed.

    (0)
    £11.84
    £78.93/l
    Out of stock
  28. -20% Vegan
    Lazartigue Smart repair restructuring concentrate 50 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Smart repair restructuring concentrate 50 ml

    Intensively repairs damaged hair fibres by targeting keratin and disulphide bonds, leaving hair stronger and shinier.

    (0)
    £14.36 £17.95
    £287.20/l
    Out of stock
  29. Organic
    Avril Hydrating organic curl conditioner 200 ml
    Avril

    Avril Hydrating organic curl conditioner 200 ml

    Deeply nourishes and hydrates curls with organic flax flower extract, leaving hair soft, lightweight and easy to detangle.

    (3)
    £9.13
    £45.65/l
    Out of stock
  30. FINO Premium Touch hair mask 230 g
    FINO

    FINO Premium Touch hair mask 230 g

    Deeply repairs and hydrates dry or damaged hair with royal jelly and PCA, leaving locks soft and shiny.

    (0)
    £21.59
    £93.87/kg
    Out of stock
  31. FINO Premium touch shampoo 500 ml
    FINO

    FINO Premium touch shampoo 500 ml

    Gently cleanses dry or damaged hair while repairing the fibre to restore shine and vitality.

    (1)
    £23.99
    £47.98/l
    Out of stock
  32. Orofluido Argan oil elixir 85 ml
    Orofluido

    Orofluido Argan oil elixir 85 ml

    Lightweight argan oil elixir nourishes hair for intense softness, lasting shine and frizz control up to 72 hours.

    (0)
    £13.19
    £155.18/l
    Out of stock
  33. Apivita Royal Jelly Elixir Shampoo and mask duo
    Apivita

    Apivita Royal Jelly Elixir Shampoo and mask duo

    Boosts hair vitality, enhances shine and strength with royal jelly and silk amino acids.

    (0)
    £20.80
    £52.00/l
    Out of stock
  34. Apivita Keratin Repair Shampoo and conditioner duo
    Apivita

    Apivita Keratin Repair Shampoo and conditioner duo

    Gently cleanses dry, damaged hair while repairing the hair fibre with plant keratin and liposomal honey.

    (0)
    £18.01
    £45.02/l
  35. Cartel Leopard hair ties 3 x
    Cartel

    Cartel Leopard hair ties 3 x

    Gentle yet strong hair ties that hold styles without breaking or marking hair.

    (0)
    £7.34
    £2.45/u
    Out of stock
  36. New A gift for you
    Phyto Paris Phytocyne Anti-Hair Loss Women's Shampoo 500 ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Phytocyne Anti-Hair Loss Women's Shampoo 500 ml

    Cleanses and stimulates the scalp to help reduce hair loss and strengthen hair with maca and lupin.

    (0)
    £12.24
    £244.80/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara