🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. Ducray Densiage Redensifying Shampoo 200ml
    Ducray

    Ducray Densiage Redensifying Shampoo 200ml

    Densiage
    Redensifying shampoo

    Adds volume and resistance

    Loss of density

    Thin and brittle hair

    (17)
    £13.08
    £65.40/l
    Out of stock
  2. Made in France
    René Furterer Triphasic Stimulating Anti Hair Loss Shampoo 250ml
    René Furterer

    René Furterer Triphasic Stimulating Anti Hair Loss Shampoo 250ml

    TRIPHASIC Stimulating Shampoo cleanses and prevents hair-loss

    (43)
    £13.08
    £52.32/l
    Out of stock
  3. A gift for you
    Saryna Key Damage Repair Pure African Shea Natural Gloss 250ml
    Saryna Key

    Saryna Key Damage Repair Pure African Shea Natural Gloss 250ml

    The gloss that makes your hair soft, shiny and full of vitality.

    (8)
    £36.28
    £145.12/l
    Out of stock
  4. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Hair Balm BC Bonacure for Sensitized Hair 200ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Hair Balm BC Bonacure for Sensitized Hair 200ml

    Peptide Repair Rescue balm brings suppleness and softness to damaged hair.
    (0)
    £19.14
    £95.70/l
    Out of stock
  5. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Masks BC Bonacure For Sensitised Fine to Normal Hair 200ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Masks BC Bonacure For Sensitised Fine to Normal Hair 200ml

    Repairing Masks for damaged hair, free from silicones and artificial colourings.

    (0)
    £22.26
    £111.30/l
    Out of stock
  6. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Hyaluronic Moisture Kick Micellar Shampoo BC Bonacure pour cheveux normaux à secs 250ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Hyaluronic Moisture Kick Micellar Shampoo BC Bonacure pour cheveux normaux à secs 250ml

    The Micellar shampoo formulated with Micellar technology inspired by skin care is suitable for normal to dry hair.

    (2)
    £12.22
    £48.88/l
    Out of stock
  7. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Spray balm BC Bonacure for normal to dry hair 200 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Spray balm BC Bonacure for normal to dry hair 200 ml

    Instantly hydrates, detangles and revitalises dry or curly hair with glycerol for long-lasting softness and shine.

    (8)
    £13.30
    £66.50/l
    Out of stock
  8. Schwarzkopf Professional Collagen Volume Boost Foam balm BC Bonacure for fine hair 150 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Collagen Volume Boost Foam balm BC Bonacure for fine hair 150 ml

    A product to add volume to fine hair.

    (1)
    £14.20
    £94.67/l
    Out of stock
  9. Schwarzkopf Professional Osis + Dust It Matifying Gaining Powder 10g
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Osis + Dust It Matifying Gaining Powder 10g

    The powder that gives you volume at the roots.

    (2)
    £14.56
    £1,456.00/kg
    Out of stock
  10. Schwarzkopf Professional Osis + Session Spray Fixation Extra Strong 300ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Osis + Session Spray Fixation Extra Strong 300ml

    Fixes all your hairstyles.

    (2)
    £14.04
    £46.80/l
    Out of stock
  11. Schwarzkopf Professional Osis + Mighty Matte Cream Ultra Strong Matifying Cream 100ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Osis + Mighty Matte Cream Ultra Strong Matifying Cream 100ml

    Shapes hair to give it a Matte Effect finish.

    (0)
    £15.38
    £153.80/l
    Out of stock
  12. Schwarzkopf Professional Osis + Refresh Dust Dry Gaining Shampoo 300ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Osis + Refresh Dust Dry Gaining Shampoo 300ml

    Refreshes roots and adds volume.

    (3)
    £21.12
    £70.40/l
    Out of stock
  13. Schwarzkopf Professional Osis + Thrill Fibrous Paste Strong Control 100ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Osis + Thrill Fibrous Paste Strong Control 100ml

    Customise any hairstyle.

    (3)
    £10.90
    £109.00/l
    Out of stock
  14. Beauterra Repair shampoo normal to dry hair 750 ml
    Beauterra

    Beauterra Repair shampoo normal to dry hair 750 ml

    Strengthens and repairs dry, damaged hair.

    (4)
    £8.24
    £10.99/l
    Out of stock
  15. Made in France
    Ducray Nutricerat Nourishing Repairing Shampoo Dry Brittle Hair 200ml
    Ducray

    Ducray Nutricerat Nourishing Repairing Shampoo Dry Brittle Hair 200ml

    Nutricerat ultra-nutritive shampoo repairs your hair, brings softness and shine.

     

    (1)
    £13.19
    £65.95/l
    Out of stock
  16. Natessance Natessance Masque Avant-shampooing Purifiant Au Tea Tree 150 ml
    Natessance

    Natessance Natessance Masque Avant-shampooing Purifiant Au Tea Tree 150 ml

    Le masque équilibre le cuir chevelu. 

    (4)
    £9.62
    £64.13/l
    Out of stock
  17. Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Normal to dry hair 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Normal to dry hair 200ml

    Professional Bi-Phase detangling Care for normal to dry hair.

    (31)
    £16.49
    £82.45/l
    Out of stock
  18. Revlon Professional Equave Fortifying Detangling Care Fine and weakened hair 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Fortifying Detangling Care Fine and weakened hair 200ml

    Fortifying leave-in detangling Care for fine hair.

    (13)
    £16.49
    £82.45/l
    Out of stock
  19. Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Blonde hair 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Instant Detangling Care Blonde hair 200ml

    Instant detangling leave-in care for blonde, bleached, highlighted or white hair.

    (13)
    £16.49
    £82.45/l
    Out of stock
  20. Revlon Professional Equave Kids Shampoos Green Apple Perfumes 300ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Kids Shampoos Green Apple Perfumes 300ml

    Detangling shampoo for all hair types.

    (4)
    £17.58
    £58.60/l
    Out of stock
  21. Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Green Apple Perfumes 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Green Apple Perfumes 200ml

    Instantly detangles and smoothes for shiny, silky hair.

    (7)
    £16.49
    £82.45/l
    Out of stock
  22. Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Princess 200ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Kids Demelant Care Princess 200ml

    No-rinse instant detangling spray.

    (24)
    £16.49
    £82.45/l
    Out of stock
  23. Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 150ml

    The first leave-in spray mask to deliver 10 ESSENTIAL BENEFITS to hair.

    (216)
    £15.38
    £102.53/l
    Out of stock
  24. Revlon Professional Uniq One Hair Treatment No Rinse Spray Mask Parfum Lotus 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One Hair Treatment No Rinse Spray Mask Parfum Lotus 150ml

    No rinse hair spray mask

    Repairs and detangles damaged hair

    (17)
    £15.38
    £102.53/l
    Out of stock
  25. Revlon Professional Style Masters Curly Fanaticurls Sculpted Curls 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Style Masters Curly Fanaticurls Sculpted Curls 150ml

    Sublimates Curls with high definition and maximum control.

    (11)
    £18.59
    £123.93/l
    Out of stock
  26. Revlon Professional Style Masters Smooth Iron Guard Smoothing Protective Balm 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Style Masters Smooth Iron Guard Smoothing Protective Balm 150ml

    For unruly, curly hair looking for a smooth, silky effect with temporary movement.

    (1)
    £17.60
    £117.33/l
    Out of stock
  27. American Crew American Crew Daily Moisturizing Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew American Crew Daily Moisturizing Shampoo 250ml

    American crew
    Daily moisturizing shampoo
    Gentle shampoo
    healthy scalp
    Daily use
    Normal to dry hair

    (45)
    £14.51
    £58.04/l
    Out of stock
  28. American Crew Boost Powder Volume Styling Powder 10g
    American Crew

    American Crew Boost Powder Volume Styling Powder 10g

    Volume powder with anti-gravity effect for a matte finish.

    (29)
    £17.59
    £1,759.00/kg
    Out of stock
  29. American Crew Classic 3-in-1 Shampoo 450ml
    American Crew

    American Crew Classic 3-in-1 Shampoo 450ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Original Perfumes.

    (87)
    £21.98
    £48.84/l
    Out of stock
  30. American Crew Precision Shave Shaving Gel 150ml
    American Crew

    American Crew Precision Shave Shaving Gel 150ml

    Transparent Gel for a close shave. Soothes the Skin and prevents irritation when shaving.

    (23)
    £14.28
    £95.20/l
    Out of stock
  31. American Crew Beard Serum Beard Oil 50ml
    American Crew

    American Crew Beard Serum Beard Oil 50ml

    Ultra-light, fast-absorbing beard serum formula

    (34)
    £17.59
    £351.80/l
    Out of stock
  32. American Crew Forming Cream Cire De Coiffage Flexible fixing 85g
    American Crew

    American Crew Forming Cream Cire De Coiffage Flexible fixing 85g

    Excellent suppleness and natural shine.

    (167)
    £15.95
    £187.65/kg
    Out of stock
  33. American Crew American Crew King Hair Styling Pomade 85g
    American Crew

    American Crew American Crew King Hair Styling Pomade 85g

    American crew
    King pomade
    Styling wax
    Flexible fixation and high gloss

    Suitable for all types of thick hair and specifically curly, wavy hair.

    (0)
    £16.49
    £194.00/kg
    Out of stock
  34. Revlon Professional Equave Detox Micellar Shampoo All hair types 485ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Equave Detox Micellar Shampoo All hair types 485ml

    This keratin-enriched shampoo contains purifying agents that absorb impurities, improving hair texture for soft, shiny hair.

    (6)
    £25.67
    £52.93/l
    Out of stock
  35. A gift for you
    Saryna Key Damage Repair Saryna Key Damage Repair Pure African Shea Oil 105ml
    Saryna Key

    Saryna Key Damage Repair Saryna Key Damage Repair Pure African Shea Oil 105ml

    Pure African Shea Oil 
    Repairing Care 

    (26)
    £49.12
    £467.81/l
    Out of stock
  36. A gift for you
    Saryna Key Damage Repair Saryna Key Damage Repair Leave In Moisturiser 300ml
    Saryna Key

    Saryna Key Damage Repair Saryna Key Damage Repair Leave In Moisturiser 300ml

    Damage repair 
    Shea Cream 
    Moisturizing Milk 

    (7)
    £28.79
    £95.97/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara