Hair products and treatments
-
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Restart Bond Repair Intensive Repair Mask 250ml
Intensive Capillary Masks designed to repair and reverse hair damage
£23.53£94.12/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 6.77 DARK BLONDE INTENSE BROWN
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Texture Pearl Styler Strong hold styling Gel 150ml
SAY STYLE SPEAK EIMI£16.49£109.93/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Finition Super Set Extra Strong Finishing Spray 300ml
Extra-strong hair protection and hold
£17.58£58.60/l -
American CrewAmerican Crew Hair & Body Detox Clay Shampoo 250ml
Purifying exfoliating shampoo for Man.
£16.48£65.92/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Color Fresh Mask Golden Gloss temporary Colouring Masks 150ml
13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.£16.49£109.93/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Conditioner spray damaged hair repair 400 ml
Leave-in conditioning spray for damaged hair, free from silicones and artificial dyes.
£32.75£81.88/l -
SolinotesSolinotes Fleur de cerisier Dry Oil 100ml
Our moisturising and nourishing dry oil is quickly absorbed, leaving your skin and hair delicately scented with no greasy residue.
£13.75£137.50/l -
American CrewAmerican Crew Molding Clay Cire De Coiffage 85g
Strong hold, natural shine. A unique clay. Allows hair to be styled, unstyled and unstructured while giving maximum body and texture.
£16.49£194.00/kg -
FINOFINO Premium Touch conditioner 500 ml
Nourish and strengthen dry or damaged hair with royal jelly and wheat proteins for soft, radiant locks.
£23.99£47.98/l -
NioxinNioxin System 2 Natural Hair and Advanced Loss Kit 700ml
Kit for natural hair with advanced loss.
£42.80£61.14/l -
Made in France
RespectueuseRespectueuse Sublime oil 50 ml
Sublime oil nourishes, soothes and revives sun-exposed skin, hair and body for a radiant glow.
£12.47£249.40/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Red highlights neutralising shampoo for brunette hair 300ml
Vitamino Color Spectrum Green Neutralizing Shampoo instantly neutralizes unwanted red highlights in dark brown to brunette hair.£23.64£78.80/l -
PranarômPranarôm Pranapoux Anti-Lice & Nits Flash Treatment Lotion 2x100ml
The Anti-Lice and Nits treatment lotion is a medical device active from 5 minutes.
£21.29£106.45/l -
BiokapBiokap Belleza Detoxifying black shampoo 200 ml
Gently cleanses hair while purifying the scalp with black clay and bamboo charcoal.
£11.88£59.40/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing Masks Dry, dull or frizzy hair 500ml
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.£51.35£102.70/l -
Bio-RechercheBio-Recherche Caditar Shampoo Supplements Anti-Hair loss 150ml
Caditar Supplements Anti-Hair Loss Shampoo 150ml As a complement to and in combination with the Anti-Hair Loss Serum treatment
£9.89£65.93/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing conditioner Dry, dull or frizzy hair 1l
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.£52.49£52.49/l -
NioxinNioxin System 4 Shampoo for Coloured/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 300ml
Shampoo for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss.
£21.34£71.13/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Restart Bond Repair Repairing and Sublimating Oil Serum 50ml
Lightweight oil serum that instantly seals visible split ends
£21.98£439.60/l -
WeledaWeleda Rosemary Revitalising shampoo Romarin 400 ml
This invigorating rosemary shampoo gently cleanses while adding volume to your hair.
£13.90£34.75/l -
Organic Vegan
PhytemaPhytema Bioes Capillary Oil Dry Hair Hydration & Protector 50ml
Pre-shampoo oil to moisturise and protect damaged, dry hair, with natural extracts of Bio marshmallow and organic plant oils of Flax, Hemp, Plum and Camelina.
£17.50£350.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Balance Purifying Shampoo Cheveux Gras 1L
Fresh shampoo for healthy, impurity-free hair and scalp.
£32.09£32.09/l -
Made in France
Martine MahéMartine Mahé Chamomile Enligtening Lotion 200ml
chamomile enlightening lotion
£16.38£81.90/l -
Organic Vegan
PhytemaPhytema Bioes Capillary Oil Dry & Damaged Scalp 50ml
Pre-shampoo oil to protect and relieve scalp irritation, with organic Olive, Camelina and Calendula plant oils and natural extracts of Burdock and Comfrey.
£17.50£350.00/l -
SolinotesSolinotes Le Blanc Tea Dry Oil 100ml
Our moisturising and nourishing dry oil is quickly absorbed, leaving your skin and hair delicately scented with no greasy residue.
£13.74£137.40/l -
PranarômPranarôm Pranapoux Anti-Lice & Nits Flash Treatment Lotion 100ml
The Anti-Lice and Nits treatment lotion is a medical device that is active in as little as 5 minutes
£17.04£170.40/l -
ApivitaApivita Frequent use shampoo and conditioner duo
Gently cleanses hair while hydrating and soothing the scalp with chamomile, organic honey and panthenol.
£14.87£37.18/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Anti-hair loss treatment 60 ml
Helps reduce hair loss with 1.5% Aminexil and B vitamins to strengthen hair anchorage.
£56.81£946.83/l -
Cinq Sur CinqCinq Sur Cinq Anti Lice And Nits Shampoo + Applicator 100ml
CINQ SUR CINQ
Shampoo
Anti-lice and nits
without chemical insecticide
With applicator
100ml£10.44£104.40/l -
NioxinNioxin System 2 Leave-In Care for Natural Hair and Advanced Loss 100ml
Leave-In Care for natural hair with advanced hair loss.
£21.32£213.20/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Phytocyane Intensive+ Progressive Hair Loss for Men 12 ampoules
Helps slow hair loss and stimulates growth with maca and lupin extracts.
£36.00£600.00/l -
BiokapBiokap Belleza Anti-dandruffl lotion for oily hair 50 ml
Soothes irritated or oily scalps and regulates excess sebum with essential oils and plant extracts.
£21.56£431.20/l -
CoslysCoslys Shampoo sensitive scalp with oat 500 ml
Gently cleanses and soothes sensitive, irritated scalps with organic oat extract.
£15.84£31.68/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Time Restore Clay Masks BC Bonacure Mature hair 500 ml
£23.44£46.88/l -
In HaircareIn Haircare Scalp brush All hair types
In Haircare's silicone Scalp Brush encourages hair growth, whether curly, frizzy or straight, for a stimulated, detoxified scalp.
£15.07£15.07/u