Hair products and treatments
-
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing Masks Dry, dull or frizzy hair 75ml
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.£17.04£227.20/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Finition Super Set Extra-strong hold hair finishing spray 500ml
SAY STYLE SPEAK EIMI£21.38£42.76/l -
Organic Vegan
Lov'FrogLov'Frog Nourishing Solide Shampoo with Organic Certification 50g
Lov'Frog Nourishing Solide Shampoo nourishes hair from roots to ends and leaves it feeling light.
£13.20£264.00/kg -
-20% Vegan
HerbatintHerbatint Violet Shampoo Neutralises Yellow Reflections 260 ml
Violet Shampoo neutralises yellow highlights.
£11.08 £13.85£42.62/l -
RosebaieRosebaie Castor Keratin shampoo for men 250 ml
This castor oil and keratin shampoo for men gently cleanses, protects against damage, and helps repair and strengthen hair fibres.
£14.84£59.36/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Masks BC Bonacure White and lightened hair 200 ml
Intensive repairing Masks for coloured hair. Vegan formula - no ingredients of animal origin.
£22.26£111.30/l -
NioxinNioxin Light Hair Loss Shampoo Fine and coloured hair 300ml
Light hair loss shampoo for Plus volume
£18.59£61.97/l -
American CrewAmerican Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 100ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a refreshing Perfumes.
£9.89£98.90/l -
NioxinNioxin Night Density Rescue Anti-Hair Loss Scalp Treatment 70ml
Promotes hair density by reducing hair loss associated with oxidation of the scalp surface.
£58.43£834.71/l -
Made in France
AcmAcm Treating shampoo oily dandruff 200 ml
Removes persistent oily flakes, soothes itching and balances excess sebum for a healthier, refreshed scalp.
£14.11£70.55/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Intensive Repair Oil 50ml
Discover Intense Bond Repair Capillary Oil for blonde and lightened hair to prevent breakage and smooth hair.
£32.68£653.60/l -
Bio-RechercheBio-Recherche Caditar Anti-Hair Loss Serum 100ml
Caditar anti-hair loss serum 100ml to slow hair loss
£50.39£503.90/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice 3-in-1 shampoo 100 ml
Removes head lice and eggs in 5 minutes through mechanical action, protects against reinfestation for up to 72 hours, and leaves hair soft.
£21.29£212.90/l -
WaamWaam My First Tambouilles" Giftboxes
It couldn't be easier to get started with homemade cosmetics with the "Mes premières tambouilles" Giftboxes! A recipe booklet, utensils and ingredients to help you make 8 Ultra-simple, must-have DIY recipes.
£35.02 -
EstipharmEstipharm Pneumatic large hair brush 1 x
Turn brushing into a moment of wellness while protecting hair health.
£7.45£7.45/u -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Professional Shine Treatment 237ml
Professional, rinse-off shine treatment that provides up to 76% more shine, thanks to its acidic pH formula£42.79£180.55/l -
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Regenerating Hair Serum 50 ml
Boosts hair density and revitalises hair and scalp with royal jelly and silk amino acids.
£32.46£649.20/l -
American CrewAmerican Crew Classic 3-in-1 Shampoo 250ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Original Perfumes
£16.49£65.96/l -
EstipharmEstipharm Large round hair brush 1 x
Makes styling long or thick hair easy with its versatile design.
£7.45£7.45/u -
NioxinNioxin System 3 Conditioner for Coloured/Dry/Damaged Hair and Moderate Loss 1L
Conditioner for coloured/dry/damaged hair with moderate hair loss.
£31.99£31.99/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Re/Start™ Colour protective Gel Masks 250ml
Colour protective Gel Masks 250ml.
£21.38£85.52/l -
Organic
BiokapBiokap Belleza Bio Shampooing bio Douche Tous types de cheveux 200ml
Shampoing douche bio 2 en 1 pour cheveux et corps. Purifie, rafraîchit et laisse la peau douce et les cheveux brillants. Vegan£12.32£61.60/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolut Repair Coffret Surface Repair
Treat your dry, damaged hair to an Absolut Repair Trio Giftbox from L'Oréal Professionnel.
Our professional 3-step routine will give your hair everything it needs to regain its natural vitality.£62.99£98.42/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Violet Shampoo 1L
Discover the pigmented Violet Bond Repair Shampoo for blonde and lightened hair that eliminates brassy highlights.
£51.04£51.04/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Color Fresh Mask Lilac Frost temporary Colouring Masks 150ml
13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.£16.49£109.93/l -
New -11%
Docteur PouxDocteur Poux Precision metal anti-lice comb 1 x
Precisely removes head lice and eggs with micro-grooved teeth and built-in magnifier.
£9.54 £10.68£9.54/ -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Color Freeze shine restorer BC Bonacure Colouring hair 150 ml
Shine restorer for colour-treated hair. Smoothes and strengthens hair structure and prolongs Colour results.
£21.38£142.53/l -
-24%
ParanixParanix Shampoo Anti-lice + Comb 200ml
With Paranix shampoo, eliminating head lice and eggs becomes as easy as washing hair.
£12.40 £16.39£62.00/l -
Organic
Les couleurs de JeanneLes couleurs de Jeanne Radiance Care Shikakaï Bioes All hair types 100g
This shine-enhancing care gently cleanses and strengthens hair.
£11.82£118.20/kg -
American CrewAmerican Crew Styling Fiber Pre-Hair Shampoo 250ml
Fiber Pre-Hair Shampoo gently cleanses while adding texture. It strengthens hair from the inside out to make it more beautiful and resistant.£16.58£66.32/l -
Organic Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Repairing hair mask with plant-based keratin and shea butter 200 g
Deeply nourishes and repairs without weighing hair down, with an upcycled detangling agent, leaving dry hair stronger, softer and shinier.
£21.44£107.20/kg -
BeauterraBeauterra Repair shampoo normal to dry hair 100 ml
Repairs and strengthens dry, damaged hair.
£4.74£47.40/l -
NioxinNioxin Hair Booster Anti-Hair Loss Serum Fine Hair 100ml
Leave-on treatment for areas of low Capillary intensity such as the hairline or the top of the head.
£54.61£546.10/l -
A gift for you
RedkenRedken Styling Hybrid Curl Stylers Revitalizing Curls Mist 72h 250ml
Revitalizing Curls Mist£26.75£107.00/l -
EstipharmEstipharm Aerated flat hairbrush 1 x
Speeds up drying while adding structured volume, thanks to its vented design.
£7.45£7.45/u -
New -3%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-poux caps + comb
Naturally eliminates head lice and nits with essential oils in 45 minutes.
£33.54 £34.68£33.54/