🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. Organic Made in France
    Waam Signature Hair Enhancing Mask 230 ml
    Waam

    Waam Signature Hair Enhancing Mask 230 ml

    Waam's hair-enhancing mask delivers intense shine and deep nourishment.

    (0)
    £18.59
    £80.83/l
  2. -15% Organic Vegan
    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml
    Energie Fruit

    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml

    This 10-in-1 multi-purpose balm tackles all your everyday needs in one.

    (1)
    £10.27 £12.08
    £102.70/l
  3. Organic
    Waam Organic Aloe Vera Gel 100ml
    Waam

    Waam Organic Aloe Vera Gel 100ml

    A gel that nourishes, soothes and softens.

    (0)
    £10.80
    £108.00/l
  4. Organic Made in France
    Propos'Nature So'Cacao Bioes hair conditioner Dry hair 45g
    Propos'Nature

    Propos'Nature So'Cacao Bioes hair conditioner Dry hair 45g

    A nourishing and detangling Capillary care product for the lengths.

    (1)
    £9.89
    £219.78/kg
  5. Estipharm Natural Wood Pocket Comb Dents Larges
    Estipharm

    Estipharm Natural Wood Pocket Comb Dents Larges

    This comb is 100% natural, made from bamboo and maple, both FSC-certified.

    (0)
    £6.25
    £6.25/u
  6. Arganicare Coco Nourishing repairing Masks 500ml
    Arganicare

    Arganicare Coco Nourishing repairing Masks 500ml

    The Arganicae range with Coco nut oil is a blessing for the hair, improving the health of the scalp, promoting growth and adding volume, softness and shine.

    (1)
    £14.86
    £29.72/l
  7. Vegan A gift for you
    Redken Acidic Grow Full System Instant density and volume spray for fine hair 190 ml
    Redken

    Redken Acidic Grow Full System Instant density and volume spray for fine hair 190 ml

    Lightweight spray adds volume and protects fine hair from heat up to 230°C while helping to prevent breakage.

    (177)
    £32.47
    £170.89/l
  8. -20%
    Korres Almond And Linseed Shampoo Dry And Brittle Hair 250ml
    Korres

    Korres Almond And Linseed Shampoo Dry And Brittle Hair 250ml

    Repairing shampoo for dry and brittle hair

    _x000D_

    With almond and linseed

    _x000D_

    nourishes dry and damaged hair while reinforcing its natural defenses. 
    Double performance: anti-split ends and anti-breakage.

    (5)
    £11.78 £14.72
    £47.12/l
  9. Biokap Belleza Anti-Dandruff Shampoo 200ml
    Biokap

    Biokap Belleza Anti-Dandruff Shampoo 200ml

    Bellezza Anti-Dandruff Shampoo is ideal for combating both oily and dry dandruff.

    (2)
    £12.08
    £60.40/l
  10. Noreva Hexaphane Anti-dandruff shampoo 250 ml
    Noreva

    Noreva Hexaphane Anti-dandruff shampoo 250 ml

    A foaming gel specially formulated to cleanse young skin with imperfections A pimples and blackheads revolution: comprehensive treatment for moderate to severe acne and scarring. A Masks specially formulated to purify and sanitise blemished skin

    (0)
    £12.22
    £48.88/l
  11. Organic
    Coslys Organic refreshing detox shampoo Oily hair 250ml
    Coslys

    Coslys Organic refreshing detox shampoo Oily hair 250ml

    COSLYS Refreshing detox shampoo combats sebum production and reduces itchy scalp.

    (2)
    £10.62
    £42.48/l
  12. Organic Made in France
    Phytema Volume shampoo 250 ml
    Phytema

    Phytema Volume shampoo 250 ml

    Organic Volumea 250 shampoo adds more volume to fine hair.

    (0)
    £14.20
    £56.80/l
  13. Organic
    Centifolia Butter Organic Shea Butter 125ml
    Centifolia

    Centifolia Butter Organic Shea Butter 125ml

    Centifolia Shea Butter

    (0)
    £17.65
    £141.20/l
  14. Organic Vegan
    MÁDARA organic skincare Grow 3-Min Growth-Boost Scalp Stimulating Treatment 100ml
    MÁDARA organic skincare

    MÁDARA organic skincare Grow 3-Min Growth-Boost Scalp Stimulating Treatment 100ml

    Stimulating pre-shampoo Care with mushrooms, certified natural. Boosts the scalp with energising active ingredients.
    (0)
    £19.57
    £195.70/l
  15. Revlon Professional Style Masters Spray Coiffant Photo Finisher 500ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Style Masters Spray Coiffant Photo Finisher 500ml

    REVLON PROFESSIONNEL
    Style masters
    Hairspray modular
    medium hold spray for all hair types
    Fast drying spray

    (6)
    £16.49
    £32.98/l
  16. Rolling Hills Rinse-off Care for Beards 90ml
    Rolling Hills

    Rolling Hills Rinse-off Care for Beards 90ml

    RollingHills, the Californian brand, offers a range of beard care products tailored to your needs and desires.

    (1)
    £3.74
    £41.56/l
  17. L'Oréal Professionnel Metal Detox High Protection No-Rinse Cream 100ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Metal Detox High Protection No-Rinse Cream 100ml

    L'Oréal Professionnel Metal Detox High Protection Leave-In Cream. Removes metal to prevent breakage & preserve your hair's Colour. Intensely hydrated and strengthened, hair is protected against the impact of UV rays.

    (374)
    £32.09
    £320.90/l
  18. A gift for you
    Saryna Key Shampooing Anti Jaunissement Unique Pro 500ml
    Saryna Key

    Saryna Key Shampooing Anti Jaunissement Unique Pro 500ml

    Pure African shea shampoo.

    (3)
    £42.70
    £142.33/l
  19. Rosebaie Blonde Anti-Yellow Mask for Blonde Hair 500 ml
    Rosebaie

    Rosebaie Blonde Anti-Yellow Mask for Blonde Hair 500 ml

    A nourishing mask for curly, coily and afro hair.

    (0)
    £17.26
    £34.52/l
  20. Biokap Nutricolor Nutricolor Delicato Hair Lightening Cream 140ml
    Biokap

    Biokap Nutricolor Nutricolor Delicato Hair Lightening Cream 140ml

    A lightening cream that lightens hair while providing care based on plant ingredients

    (7)
    £11.54
    £82.43/l
  21. Made in France
    Acm Novophane Ds Treating shampoo dry scalp 500 ml
    Acm

    Acm Novophane Ds Treating shampoo dry scalp 500 ml

    Gently removes dry, fine flakes, soothes itching and helps prevent recurrence for a comfortable scalp.

    (0)
    £20.02
    £40.04/l
  22. American Crew Hair & Body Daily Cleasing Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew Hair & Body Daily Cleasing Shampoo 250ml

    Enriched with Vitamin B5 for an optimal hydration, AMERICAN CREW silicone-free Cleansing Shampoo is ideal for a your daily routine.

    (60)
    £15.38
    £61.52/l
  23. Wella Professionals Color Fresh Mask Rose Blaze Temporary Colouring Masks 150ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Color Fresh Mask Rose Blaze Temporary Colouring Masks 150ml

    13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.
    (0)
    £16.49
    £103.06/l
  24. Noreva Hexaphane Shampooing Anti-Chute Chute de Cheveux 250ml
    Noreva

    Noreva Hexaphane Shampooing Anti-Chute Chute de Cheveux 250ml

    Soothing shampoo for sensitive and irritated skins

    Cleanses, soothes and balances

    (0)
    £12.08
    £48.32/l
  25. Vegan A gift for you
    Redken Styling Hybrid Curl Stylers Curls Definition Gel 72h 250ml
    Redken

    Redken Styling Hybrid Curl Stylers Curls Definition Gel 72h 250ml

    Curls Defining Gel
    (24)
    £26.75
    £107.00/l
  26. A gift for you
    Phyto Paris Nutrition Nourishing Shampoo Dry to very dry hair 100ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Nutrition Nourishing Shampoo Dry to very dry hair 100ml

    Shampoo for dry hair provides deep hydration.

    (9)
    £6.48
    £64.80/l
  27. L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Soothing dermo-regulating niacinamide shampoo 500ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Soothing dermo-regulating niacinamide shampoo 500ml

    Scalp Advanced Anti-Itch Dermo-Regulating Shampoo from L'Oréal Professionnel has been formulated for sensitive scalps prone to itching. It moisturises hair and soothes scalp discomfort.

    (156)
    £29.86
    £59.72/l
  28. Organic
    Cinq Sur Cinq Anti Lices And Nits Organic Lavender Shampoo + Comb 100ml
    Cinq Sur Cinq

    Cinq Sur Cinq Anti Lices And Nits Organic Lavender Shampoo + Comb 100ml

    CINQ SUR CINQ

    Shampoo 
    Anti-lice and nits 
    To the essential oil 
    Lavender bio 
    Without chemical insecticide 
    Comb included 
    100ml

    (1)
    £12.86
    £128.60/l
  29. Schwarzkopf Professional Good Bye Yellow Ph4.5 Neutralising Shampoo 300ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Good Bye Yellow Ph4.5 Neutralising Shampoo 300ml

    This high-pigment shampoo is ideal for maintaining a cool blonde and neutralising yellow highlights.

    (9)
    £20.24
    £67.47/l
  30. Revlon Professional Re/Start™ Color Crème de Soin Balayage 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Color Crème de Soin Balayage 150ml

    RE/START™ COLOR introduces the first vegan leave-in balayage care scientifically designed to care for and treat the specific needs of highlighted hair.

    (0)
    £20.90
    £139.33/l
  31. Apaisyl Anti-lice & Nits Xpert Plus Lotion 100ml
    Apaisyl

    Apaisyl Anti-lice & Nits Xpert Plus Lotion 100ml

    APAISYL anti-lice Xpert Plus - Anti-Lice and Nits Treatment Lotion - 100% efficiency in 1 treatment(2) of 5 minutes(1) - Protects against new infestations for up to 72 hours - From 1 year - Free comb - 100ml

    (0)
    £17.48
    £174.80/l
  32. Revlon Professional Revlonissimo 45 Days Color Care Shampoo & Conditioner Brave Reds Conditioner 275ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Revlonissimo 45 Days Color Care Shampoo & Conditioner Brave Reds Conditioner 275ml

    Preserves colour radiance and leaves hair silky, nourished and shiny in a single step.

    (6)
    £9.89
    £35.96/l
  33. Eye Care Cosmetics Ultracapil Capillary Serum
    Eye Care Cosmetics

    Eye Care Cosmetics Ultracapil Capillary Serum

    Expert care for hormone-related Capillary disorders linked to medical treatments, including cancer treatments

    (4)
    £54.59
    £242.62/l
  34. -15% Made in France
    Energie Fruit Full Size Collagen Haircare Kit 525 ml
    Energie Fruit

    Energie Fruit Full Size Collagen Haircare Kit 525 ml

    The ultimate XXL kit for instant hair repair in one complete routine

    (1)
    £22.69 £26.70
    £43.22/l
  35. A gift for you
    Redken Extreme Strengthening conditioner for weakened hair 500 ml
    Redken

    Redken Extreme Strengthening conditioner for weakened hair 500 ml

    Fortifying conditioner for damaged hair

    (0)
    £26.75
    £53.50/l
  36. Wella Professionals Invigo Balance Clean Scalp Anti-Dandruff Shampoo 300ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Invigo Balance Clean Scalp Anti-Dandruff Shampoo 300ml

    Soothing anti-dandruff shampoo that eliminates visible dandruff and leaves the scalp fresh and hydrated.

    (6)
    £13.19
    £43.97/l
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara