Hair products and treatments
-
Made in France
OlaplexOlaplex No.3 Hair Perfector Complete Repair Treatment 250 ml
Perfector No.3 restores Capillary bonds broken by chemical, thermal or mechanical treatments. It repairs, strengthens and hydrates damaged hair.
£54.59£218.36/l -
Organic Vegan
LogonaLogona Organic Sea Buckthorn Repair Masks 150ml
Sea Buckthorn Bio Repair Mask, a vegan and natural formula that strengthens, smoothes and repairs damaged and tired hair. Content : 150ml.
£10.90£72.67/l -
Made in France
René FurtererRené Furterer Sublime Karité Smoothing Nourishing Masks Very Dry Hair 40ml
The unique formula of this mask ensures intense nourishing and Smoothing action from the very first application.
£10.44£261.00/l -
Organic
MiyéMiyé [My] Hair densifying anti-hair loss serum 50 ml
Boosts hair growth, strengthens roots and reduces hair loss for thicker, more resilient hair.
£37.45£749.00/l -
Organic Made in France
NaturadoNaturado Frequent Use Shampoo 200ml
Naturado shampoo is suitable for frequent use.
£8.78£43.90/l -
-15% Organic Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Gloss Cherry 2 en 1 Masque & Démêlant Brillance Intense Cheveux Ternes, Colorés 200ml
Silicone-free 2-in-1 Masks to replenish damaged and weakened hair
£7.86 £9.24£39.30/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Equave Shampooing Micellaire Détox Tous Types de Cheveux 100ml
Revlon Equave Instant Detangling Micellar Shampoo.
£7.91£79.10/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Nourishing Masks Dry, dull or frizzy hair 150ml
ULTIMATE SMOOTH is a professional hair care ritual designed to nourish and smooth dry, dull, frizzy or frizz-prone hair.£27.80£185.33/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Blond Illuminating Conditioner 175ml
The conditioner that nourishes and enhances the shine of blonde hair for the whole family from age 3.
£13.19£75.37/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Conditioner Pure Shea Butter From Africa 500ml
Conditioner for coloured, bleached, normal to dry hair.
£42.80£85.60/l -
NatessanceNatessance Hair oil 250 ml
Nourishes and strengthens dry or brittle hair while promoting lash growth and stronger nails, thanks to castor oil.
£12.08£48.32/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Blonde Recharge Colour Revive Conditioner Cold Blonde 200ml
Revives and preserves blonde highlights for deeply conditioned hair.
£15.38£76.90/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 1.0 BLACK
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Exfoliate Exfoliating and purifying pre-shampoo gel for the scalp 75ml
This exfoliating and purifying pre-shampoo gel with jojoba pearls, 95% natural origin, detoxifies the scalp.
£24.82 £31.02£330.93/l -
Cinq Sur CinqCinq Sur Cinq Lice And Nits Repellent Balm 60ml
The Balm removes even live nits.
£9.89£164.83/l -
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Organic Rose Clay Solide Shampoo 65g
C'est moi qui l'ai Fait organic shampoo repairs dry, damaged hair.
£8.14£125.23/kg -
A gift for you
RedkenRedken Fortifying Mask 6% Proteins Damaged Hair 250ml
Fortifying Masks for weakened hair
£28.79£115.16/l -
Organic
NatessanceNatessance Capillary Colour conditioner - Organic safflower & plant-based keratin 200 ml
Gently detangles and enhances coloured or highlighted hair with organic safflower oil and plant-based keratin for long-lasting softness.
£10.10£50.50/l -
-15% Made in France
Energie FruitEnergie Fruit Coco haircare set 625 ml
The first XXL kit for a nourishing curl-defining haircare routine
£20.87 £24.55£33.39/l -
DermasensDermasens Conditioner 200ml
Get shiny, hydrated hair with Dermasens after-shampoo balm.
£9.13£45.65/l -
OlaplexOlaplex N°5 Leave In Leave-In Conditioner 100ml
This leave-in conditioner immediately moisturises, softens, detangles and seals split ends, while repairing and protecting the hair's long-term health.
£28.30£283.00/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Mega Curls Shampoos 300ml
All Soft Mega Curls nourishing shampoo for very dry, curly to frizzy hair
£19.79£65.97/l -
NatessanceNatessance Black castor oil for very dry curly or frizzy hair 100 ml
Deeply nourishes and protects dry, curly or frizzy hair with its rich blend of fatty acids and polyphenols.
£7.80£78.00/l -
-20%
LazartigueLazartigue Curl Specialist Curl-defining hydrating jelly curls, coils and textured hair 250 ml
Enriched with Kalahari melon oil, this rinse-free jelly defines curls without wet-look stickiness or crunchy stiffness.
£21.40 £26.74£85.60/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 6.7 DARK BLONDE BROWN
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
BiokapBiokap Belleza Nourishing and repair shampoo 200 ml
Repairs and strengthens dry or damaged hair with rice-derived plant keratin, olive oil ceramides and soothing aloe vera.
£13.74£68.70/l -
RosebaieRosebaie Coco Keratine serum 100 ml
Keratin Serum with Coco oil, sulphate- and paraben-free.
£17.26£172.60/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Eimi Texture Ultra-strong sculpting gel 125 ml
Extreme fixing styles with a "concrete" effect
£14.20£113.60/l -
-20%
KorresKorres Nourishing Conditioner Dry And Brittle Hair Almond And Linseeds 200ml
Nourishing conditioner
_x000D_with linseeds and almonds
_x000D_dry and brittle hair
£10.55 £13.19£52.75/l -
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Hydrating shampoo and conditioner duo
Gently cleanses while delivering intense hydration to hair and scalp, thanks to hyaluronic acid and stabilised honey.
£14.87£37.18/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Liss Unlimited L'oreal Professionnel Serie Expert masque Lissage Intense 250ml
L'Oreal 4-day intensive straightening mask nourishes, smoothes and protects your hair fiber against humidity.
£26.75£107.00/l -
Made in France Vegan
PhytemaPhytema Positiv'Hair Radiant Dejaunting Shampoo 200ml
Shine Dejaunting Shampoo is specially formulated to cleanse and maintain white hair and polar blonde hair that has turned yellow, without irritating the scalp.
£16.39£81.95/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 7.7 BLONDE BROWN
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
ApivitaApivita Gentle Daily Conditioner 150ml
Apivita Gentle Daily use Revitalizing Conditioner is ideal for all hair types thanks to its light texture that leaves hair soft and supple.
£13.19£87.93/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Curl Silicone-free conditioner 300ml
Repairing conditioner for damaged Curls£26.75£89.17/l -
-20% Made in France
Marie RoseMarie Rose Extra Strong Lice + Nits Lotion 100 ml
For severe head lice and nit infestations.
£10.36 £12.95£103.60/l