Hair products and treatments
-
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Tecni Art Savage Panache Powder Spray Force 4 250ml
Panache Tecni Art Volumea spray adds wild volume to enhance every look. It has a dry feel and a Matte Effect finish.
£16.39£65.56/l -
Organic
CoslysCoslys Organic Keratin Mask Fragile hair 150ml
Enriched with keratin and ceramides of plant origin, Coslys mask repairs your hair fibre and protects it from heating appliances.
£17.04£113.60/l -
BeauterraBeauterra Repairing Masks Dry to very dry hair 250ml
The repairing Capillary Masks enriched with Karité butter intensely nourish and help repair dry to very dry and damaged hair, leaving a lovely note of milky, gourmand fragrance, while adding shine and softness.
£16.49£65.96/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Re/Start™ Nutrition Shampoo Curls 250 ml
This gentle shampoo nourishes and hydrates wavy to curly hair.
£14.28£57.12/l -
Made in France
WeledaWeleda Lice Repellent Spray 100ml
Anti-Lice repellent spray, effective for 12 hours, for children aged 3 and over.
£13.19£131.90/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Mega Curls Conditioner 300 ml
Nourishing All Soft Mega Curls Conditioner for very dry, curly to frizzy hair
£21.40£71.33/l -
ArganicareArganicare Keratin Repairing and nourishing serum 100ml
The Arganicare range with Keratin is designed to intensely regenerate and restore strength and shine to heat damaged or chemically treated hair.
£14.24£142.40/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Shampooing Beurre De Karite Pur D'afrique 500ml
Pure African shea shampoo.
£26.75£89.17/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Bio Frequent Wash Shampoo Sulfate Free Grapefruit And Honey 200ml
Ce shampooing associe des huiles aux propriétés nourrissantes pour nettoyer vos cheveux en douceur.
£9.12£45.60/l -
-15% Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Nutri Intense 2in1 Powder and Organic Cocoa Butter Mask Curly to frizzy hair 300ml
Ultra-nourishing silicone-free Masks with 98% naturally-sourced ingredients to intensely hydrate curly to frizzy hair.
£7.24 £8.52£24.13/l -
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Hair Plumping Mask 150 ml
Boosts hair thickness and softness while repairing the hair fibre with royal jelly and silk amino acids.
£15.65£104.33/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Tecniart Poker Paste Force 7 Compact Paste 75ml
Repositionable compact paste for ultimate hold.
£17.50£233.33/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Uniq One All-In-One Curls Shampoo 230ml
This All-in-One Curls Shampoo is specially formulated to deliver 10 real benefits for all types of curls. Reveal the true beauty of your Curls with this shampoo formulated without sulphates* and vegan! *Formulated without added sulphates.
£14.30£62.17/l -
ApaisylApaisyl Anti-lice Xpert treating lotion for 100% nits and lice 100 ml
Apaisyl Xpert treating lotion eliminates 100% of head lice and nits with its patented microemulsion formula.
£14.93£149.30/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Tecniart Flex Blowdry Crème 10en1 150ml
L'OREAL PROFESSIONNEL Tecni Art Shaper is a thermo-modeling spray with a shape memory.
£20.32£135.47/l -
-20%
LazartigueLazartigue Curl Specialist Cleansing Care Balm Very curly, frizzy or frizzy hair 250ml
cleansing Balm gently cleanses and soothes the scalp. Hair is softer, nourished and hydrated. Curls are redefined.
£15.30 £19.13£61.20/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Protective Eco-Recharge shampoo for coloured hair 500ml
Vitamino Color Spectrum Shampoo protects coloured hair while cleansing the hair fibre.£30.17£60.34/l -
Organic
-
Organic Made in France
GamardeGamarde Peppermint organic toning shampoo oily hair 500 ml
An invigorating peppermint shampoo that helps balance oily hair.
£15.94£31.88/l -
A gift for you
RedkenRedken Styling By Texturizing Matte Clay 20 49g
Redken modelling clay gives an intense matt texture with a maximum control.
£19.36£258.13/l -
BiokapBiokap Belleza Shampooing Violet Anti-Jaunissement cheveux blonds blancs 200ml
Shampoing violet naturel pour cheveux blonds, blancs ou méchés. Neutralise reflets jaunes, nourrit et protège la couleur. Vegan£15.38£76.90/l -
BiokapBiokap Nutricolor Restructuring Shampoo 200ml
A special shampoo to maintain the hold and shine of coloured hair.
£11.54£57.70/l -
BeliflorBeliflor Capillary treatments Restructuring Capillary Masks 150ml
Restructuring Capillary Masks for very dry, devitalized and damaged hair.
£10.88£72.53/l -
Organic Made in France Vegan
PhytemaPhytema Shampooing Brillance 250 ml
Organic strengthening shampoo 250ml for stronger hair.
£14.20£56.80/l -
Organic Made in France Vegan
PhytemaPhytema Organic Repairing Shampoo 250ml
Organic Repairing Shampoo 250ml repairs brittle, broken and damaged hair.
£15.18£60.72/l -
Made in France
NatessanceNatessance Capillary Anti-Hair Loss Serum all hair types 75 ml
Helps reduce hair loss, strengthens roots and promotes regrowth with organic ginseng and a patented tri-active complex.
£18.18£242.40/l -
RosebaieRosebaie Curls Sculpting leave-in cream with avocado oil 200 ml
This nourishing leave-in cream for curly, coily and textured hair uses avocado to restore moisture, tame frizz and enhance your hair’s natural beauty.
£17.26£86.30/l -
-15% Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Protein shampoo for strength and volume fine and fragile hair 250 ml
Gives fine, fragile hair lasting volume and strength with plant-based keratoprotein, reinforcing each strand.
£6.54 £7.70£26.16/l -
RosebaieRosebaie Argan Oil Leave in Keratin Colouring hair 200ml
Prolongs the radiance of Colour, nourishes and strengthens£17.50£87.50/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Mask + shampoo set colour-treated and highlighted hair
Preserves hair colour shine and vibrancy for up to 9 weeks.
£23.53£94.12/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Tecniart Texturising wave spray 190 ml
Create effortless beach-wave texture with Flex Waves texturising spray for tousled, lived-in style.
£20.45£107.63/l -
American CrewAmerican Crew Mousse Coiffante Fibreuse Pour Un Volume Modulable Fiber Grooming Foam 200ml
Mousse Coiffante Fiber Grooming Foam Crew, a fibrous foam for adjustable volume.
£17.81£89.05/l -
RosebaieRosebaie Castor Professional Crystal Serum with Castor Oil 100ml
Professional Crystal Serum with Castor Oil 100ml.
£17.26£172.60/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Scalp Advanced Professional clay 2-in-1 shampoo and mask 250ml
L'Oréal Professionnel's multi-purpose Clay can be used as an anti-oily hair shampoo or as a mask for your scalp: residue, perspiration and oil are eliminated. Hair is left light and voluminous.
£27.71£110.84/l -
A gift for you
RedkenRedken Extreme Strengthening shampoo for weakened hair 300ml
Strengthening shampoo for weakened hair.
£19.36£64.53/l -
BatisteBatiste Colour Touch Shampoo Brown 200ml
200ml dry shampoo ideal for covering the roots of light and dark brown hair.
£8.26£41.30/l