Hair products and treatments
-
ElceaElcea Radiance shine shampoo colour-treated hair 250 ml
Elcea’s Radiance Shine Shampoo nourishes and protects colour-treated hair, enhancing vibrancy while leaving locks instantly glossy and silky-smooth.
£8.35£33.40/l -
Made in France
Hei PoaHei Poa Perfect Curl Curl Activating Care Water 200 ml
This no-rinse curl-activating mist instantly defines waves, curls, coils and kinks with lightweight flexibility—ideal for ages 3 and up.
£14.96£74.80/l -
BiopousseBiopousse Purifying Scrubs 200ml
This Scrubs purifies the scalp by eliminating impurities and residues. It stimulates microcirculation, boosts hair growth and leaves the scalp feeling fresh and light.£12.58£62.90/l -
OlaplexOlaplex Volumising Drying Mister 150ml
This spray adds volume and bounce, speeds up drying time and protects against heat. Hair is soft and supple, with lightweight volume.
£30.92£206.13/l -
Organic Made in France
CoslysCoslys Organic Intense Nourishing Shampoo Dry and damaged hair 500ml
Coslys Intense nourishing shampoo gives shine and suppleness to a very dry hair.
£12.64£25.28/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Volume Volumising Shampoo Fine Hair 500ml
Leaves hair with more volume.
£15.28£30.56/l -
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Conditioner No rinse 100 ml
Hydrates, controls frizz and protects hair from heat.
£14.28£142.80/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Gentle Gentle Shampoo All hair types 500ml
Balances and protects the scalp.
£15.28£30.56/l -
A gift for you
RedkenRedken Brews Clay Pomade Maximum Control 100ml
clay pomade
maximum control
gritty finish
£17.59£175.90/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Metal Detox Recarga Anti-metal shampoo 500ml
Hair looks healthier and regains its shine.
£28.79£57.58/l -
Made in France
Hei PoaHei Poa Tahiti Detox Detangling mist 100 ml
This gentle detangling mist effortlessly smooths all hair types, perfect for daily use from age 3+.
£14.20£142.00/l -
Organic
Clemence&VivienClemence&Vivien Super oil bath before shampooing Bioes Summer Flowers Perfumes 50ml
A pre-shampoo oil bath with 10 Bioes oils for shiny, perfectly nourished hair.
£9.79£195.80/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Blond Illuminating Shampoo 250ml
The shampoo that brightens up blonde hair for the whole family from age 3.
£9.54£38.16/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Equave Instant Detangling Care Normal to dry hair 500ml
Professional Bi-Phase detangling Care for normal to dry hair.
£35.30£70.60/l -
Organic Made in France Vegan
DermaclayDermaclay Shampoing BIO Probiotique pour Usage Fréquent White Clay 250ml
Enriched with probiotics and a mild pH, to preserve and respect the scalp microbiome for silky, shiny hair
£14.84£59.36/l -
Les Secrets de LolyLes Secrets de Loly Soigner et renforcer Pink Power Bond Repair No-Rinse Spray 200 ml
Repairs hair bonds for textured, healthy-looking hair.
£40.80£204.00/l -
PouxitPouxit Environment Environmental infestation treatment spray 250 ml
Pouxit Environmental Spray eliminates head lice, bed bugs and other pests from non-washable surfaces and fabrics.
£14.32£57.28/l -
ArganicareArganicare Castor Evolution No-Rinse Care 400ml
The Arganicare range with Castor oil is the ultimate hair growth Care! Your hair is visibly stronger, shinier and delicately Perfumes.
£8.30£20.75/l -
RosebaieRosebaie Argan Oil Keratin Shampoo Colouring hair 500ml
Prolongs the radiance of Colour, nourishes and strengthens£17.50£35.00/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Thicker Anti-hair loss serum 50ml
LAZARTIGUE Anti-hair loss serum, enriched with Capixyl, boosts hair growth
£46.69 £58.37£933.80/l -
TikiTiki Pure Natural Monoi De Tahiti Tiare Spf3 120ml
Made and packaged by hand in TAHITI, Tiki Tiaré Monoï is obtained by macerating Tahitian Tiaré flowers in pure Coconut oil, a traditional moisturising and soothing oil.
£12.94£107.83/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Cica-Calm Dermo-soothing shampoo 250ml
This Dermo-soothing shampoo enriched with allantoin, 93% of which is of natural origin, gently cleanses irritated scalps.
£16.16 £20.21£64.64/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Shampooing Beurre De Karite Pur D'afrique 500ml
Pure African shea shampoo.
£34.13£68.26/l -
Organic
LadrômeLadrôme Ladrome Organic Vegetable Oil Of 100ml
The macadamia oil is recognized for its virtues: highly moisturizing, softening, nourishing and soothing. Ideal for dry and irritated skin.
£10.32£103.20/l -
Organic
AvrilAvril Solid shampoo for curly hair 60 g
Gently cleanses, tames and nourishes curly hair with organic broccoli and buriti oils for defined, hydrated curls.
£5.54£92.33/kg -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Nutrition Nourishing Conditioner Dry hair 175ml
For supple, soft, shiny hair.
£13.19£75.37/l -
Vegan
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Solidea Propolis Nourishing Anti-Hair Loss Shampoo 65g
Organic shampoo promotes hair growth.
£12.64£194.46/kg -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Hair Touch Up Brown roots touch-ups 75ml
Immediate camouflage of roots.
£16.49£219.87/l -
-20%
LazartigueLazartigue Ageless Anti-ageing serum for weakened hair 50 ml
A true fountain of youth for hair, this Ageless serum effectively targets signs of ageing—dry scalp, thinning, dullness and greying.
£38.51 £48.14£770.20/l -
OlaplexOlaplex No.9 Bond Protector Nourishing Serum 90ml
With its formula rich in antioxidant red algae extracts, this protective serum N°9 neutralises free radicals, blocks pollutants and nourishes hair.
£30.92£343.56/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 3.0 NATURAL DARK BROWN
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Anti-Sludge Shampoo Colouring and straightening hair 500ml
Protects against colour bleeding for up to 12 shampoos*.
£15.28£30.56/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Refill Absolut Repair Gold Restructuring Shampoo Expert Series 500ml
Restructuring shampoo for instant transformation.
£21.40£42.80/l -
Placentor VegetalPlacentor Végétal Anti Hair Loss Lotion 10x5ml Sans rinçage 125ml
PLACENTOR Biostimulating lotion prevents and reduces hair loss.
£19.25£154.00/l -
A gift for you
RedkenRedken Volume Injection Volumising shampoo Fine, flat hair 300ml
Redken Volume Injection Volumising shampoo for fine, flat hair.
£19.13£63.77/l