Hair products and treatments
-
Made in France
Hei PoaHei Poa Tahiti Detox Gentle detoxifying conditioner 200 ml
This hydrating conditioner gently detangles and makes styling easier for all hair types, suitable from age 3.
£12.64£63.20/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Gentle Lait Démêlant Express Tous Types de Cheveux 150ml
PHYTOPROGENIUM Ultra Gentle Detangling Milk instantly tames unruly hair for an optimal suppleness and shine.
£13.19£87.93/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 5.7 CHATAIN LIGHT BROWN
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Tecniart Tecni Art Web Evolving Sculpting Paste Force 5 150ml
Evolving sculpting paste.
£18.68£124.53/l -
Organic
CentifoliaCentifolia Anti-dandruff Cream Shampoo Sensitive scalp 500ml
Anti-dandruff shampoo permanently eliminates dandruff and soothes itchy scalp from the very first use.
£15.94£31.88/l -
Organic Vegan
LogonaLogona Anti-dandruff shampoo with juniper 250ml
Logona Organic Anti-dandruff Care, soothes the scalp. 250 ml bottle.
£12.64£50.56/l -
ArganicareArganicare Figue de Barbarie Repairing Conditioner Dry hair 400ml
Hydrates hair from root to tip.
£11.77£29.42/l -
RosebaieRosebaie Curls Curl defining hair mask with avocado oil 500 ml
Premium hydrating and protective keratin & chamomile hair mask to revive shine in blonde, bleached or white hair.
£17.26£34.52/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Nutri-Enrich Nourishing Shampoo For Dry And Brittle Hair 300ml
Intensive Nutrition for dry, damaged hair.
£13.19£43.97/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Pur Cocktail De Karite Soin Sans Rincage Hydratant 60% / 40% Styling Beurre De Karite D'afrique 300ml
Cocktail of shea in cream-gel format.
£30.65£102.17/l -
-20%
LazartigueLazartigue Extra Gentle Extra gentle frequent use shampoo all hair types 55 ml
Enriched with desert date oil, this ultra-gentle shampoo is perfect for daily use by the whole family, from age 1 and up.
£4.39 £5.48£79.82/l -
René FurtererRené Furterer Style Sculpting Mousse Jojoba Extract 200ml
Sculpting mousse.
Brings volume and fix your hair.
Its formula helps protect the hair.£17.50£87.50/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Blond Luminous Brightening Spray 150ml
The spray that lightens light to dark blonde hair by up to 2 shades, without drying it out.£14.28£95.20/l -
-15% Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Intense Hydration SOS Hair Serum hyaluronic acid 75 ml
Hyaluronic acid hair serum for deep hydration of dry, dehydrated hair – no rinse required
£10.27 £12.08£136.93/l -
RosebaieRosebaie Curls Curl care shampoo with avocado oil 500 ml
Hydrating keratin and chamomile shampoo to protect and restore shine to blonde, bleached or white hair.
£17.26£34.52/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Rinse-Off Serum 250ml
Absolut Repair Molecular Rinse-Out Serum, Repair Damage & Restore Strength, Deep Molecular Repair & Instant Transformation.
For all types of damaged hair, 250ml.£24.50£98.00/l -
Organic Vegan
Fleurance NatureFleurance Nature Gentle organic witch hazel shampoo 200 ml
Revives and protects hair while respecting the scalp—free from harsh surfactants and silicones for stronger, shinier locks.
£7.70£38.50/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Repair shampoo 500 ml
Absolut Repair Molecular Shampoo, Sulfate Free, Repairs Damage & Restores Strength.
For all types of damaged hair, 300ml.£32.09£64.18/l -
Organic Made in France
CoslysCoslys Organic Intensive Nutrition Conditioner Dry and damaged hair 200ml
Intensive Nutrition Organic Conditioner 250ml deeply repairs dry hair.
£10.99£54.95/l -
René FurtererRené Furterer Tonucia Plumping Serum Cheveux dévitalisés 75ml
Plumping Tonucia Serum by René Furterer for a revitalized hair
£22.38£298.40/l -
EstipharmEstipharm Prestige Conditioner comb
This comb is particularly suitable for curly or frizzy hair.
£5.40£5.40/u -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Scalp Advanced Dermo-purifying shampoo 300ml
Dermo-purifying Anti-Fat shampoo has been formulated to absorb excess sebum from the scalp. This light shampoo purifies the scalp of residue, perspiration and sebum for a fresh, clean feeling.
£19.69£65.63/l -
ApivitaApivita Rebalancing Shampoo Cheveux Gras 250ml
Cleans efficiently. Regulates sebum. Leaves your hair light and healthy.
£12.53£50.12/l -
Organic
FlorameFlorame Soothing Shampoo Sensitive scalp 250ml
Florame Soothing Shampoo, certified organic, gently cleanses sensitive scalps. Its minimalist formula, enriched with organic Aloe Vera, calms feelings of discomfort from the very first use.
£12.00£48.00/l -
American CrewAmerican Crew Light Hold Texture Lotion Creme Coiffante 250ml
Styling cream, flexible hold and moderate shine
£18.68£74.72/l -
Organic
LogonaLogona Volumea Organic Beer and Honey Shampoo 250ml
Volumising shampoo with beer and honey from Logona Bioes for fine, dry and fragile hair. Gives volume and shine. 250 ml bottle.
£10.44£41.76/l -
Made in France
BiocyteBiocyte Hair Keratine Forte Serum Growth and hair loss prevention 5x9ml
BIOCYTE
Biocyte Anti-Hair Loss Keratine Forte Serum 5 Phials
anti-hair loss treatment.
£31.99£710.89/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Reparer Intense Mask + Repairing Shampoo damaged, brittle hair
The complete routine for damaged, brittle hair.
£21.29£85.16/l -
Made in France
Hei PoaHei Poa Perfect Curl Nutritive detangling curl balm mask 200 ml
This nutrient-rich curl balm mask deeply repairs and strengthens hair fibres while gently detangling for smoother, healthier curls.
£13.88£69.40/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Nourish Light Light Nutrition Shampoo 250ml
This shampoo, enriched with 93% natural soybean oil, deeply nourishes dry, fine hair without weighing it down.
£14.60 £18.25£58.40/l -
Made in France
René FurtererRené Furterer Sublime Karité Smoothing Nourishing Masks Very Dry Hair 100ml
Double nourishing and Smoothing action for 72 hours¹. ¹Test carried out on 66 consumers over a 3-week period.
£19.14£191.40/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Vitamino Color Spectrum Yellow highlights neutralising shampoo for blonde hair 300ml
Vitamino Color Spectrum Violet Neutralising Shampoo instantly neutralises unwanted yellow highlights in blonde hair.£23.64£78.80/l -
-
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Purifying Cleansing Scrubs 200g
The purifying Scrubs wash exfoliates and frees the scalp of impurities thanks to its granite texture with sea salt crystals. Hair is left feeling light and healthy.
£21.38£106.90/kg -
Wella ProfessionalsWella Professionals Volume Boost Thickening Shampoo Cheveux Fins 500ml
A light treatment visibly restoring volume for thin to normal hair.
£17.60£35.20/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Pro Longer Shampoo for long hair 300ml
FILLOXANE: Penetrates the heart of the fibre to reinforce the internal structure and PQ6: Smooths the surface of the fibre. Thermal protection 230°C.
£17.59£58.63/l