🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. Eye Care Cosmetics Ultracapil hair serum 75 ml
    Eye Care Cosmetics

    Eye Care Cosmetics Ultracapil hair serum 75 ml

    Expert hair care for hormonal or treatment-related hair concerns, including oncology

    (22)
    £15.94
    £212.53/l
  2. -20% Vegan
    Korres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 7.1 ASH BLOND
    Korres

    Korres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 7.1 ASH BLOND

    Permanent and long lasting colour

    provides radiant colour and shine

    with argan oil

    (3)
    £11.26 £14.06
    £225.20/l
  3. Wella Professionals Invigo Color Brilliance Masks Fine To Normal Coloured Hair 150ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Invigo Color Brilliance Masks Fine To Normal Coloured Hair 150ml

    In-depth treatment that smoothes the hair's surface and gives it radiant colour.

    (239)
    £16.49
    £109.93/l
  4. L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Dermo-purifying shampoo 500ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Scalp Advanced Dermo-purifying shampoo 500ml

    Dermo-purifying Anti-Fat shampoo has been formulated to absorb excess sebum from the scalp. This light shampoo purifies the scalp of residue, perspiration and sebum for a fresh, clean feeling.

    (146)
    £29.86
    £59.72/l
  5. Rosebaie Barbary fig Keratin mask 500 ml
    Rosebaie

    Rosebaie Barbary fig Keratin mask 500 ml

    This keratin mask protects, smooths and restores strength and shine to your hair.

    (0)
    £17.26
    £34.52/l
  6. L'Oréal Professionnel Silver Whitening shampoo for grey and white hair 500ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Silver Whitening shampoo for grey and white hair 500ml

    The Gloss Protect System transforms hair into soft, supple, shiny hair that regains its natural purity and shine.

    (15)
    £23.00
    £46.00/l
  7. Gilbert Hydrogen Peroxyde 20 Volumes 250ml
    Gilbert

    Gilbert Hydrogen Peroxyde 20 Volumes 250ml

    30 volumes contains approximately 6% by weight of hydrogen peroxide (H2O2) and is capable of releasing approximately twenty times its volume of gaseous oxygen. 
    Powerful bleach, handle with care, it detaches white linen or bleach hair.

    (5)
    £3.29
    £26.32/l
  8. Made in France
    L'Oréal Professionnel Tecniart Tecni Art Full Volume Extra Strong Hold Volume Mousse Force 5 250ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Tecniart Tecni Art Full Volume Extra Strong Hold Volume Mousse Force 5 250ml

    L'OREAL PROFESSIONAL Techni Art mousse provides a maximum volume and optimal fixation without weighing your down.

    (11)
    £18.68
    £74.72/l
  9. Organic
    Bcombio Organic Sulphate Free Shower Shampoo 500ml
    Bcombio

    Bcombio Organic Sulphate Free Shower Shampoo 500ml

    certified ORGANIC shower shampoo is ideal for daily use to gently cleanse the body and hair of the whole family from the age of 3. Its 100% plant-based Ultra-soft cleansing base respects the skin's natural balance.

    (1)
    £10.99
    £21.98/l
  10. Cinq Sur Cinq Anti Lice And Nits Lotion + Applicator 100ml
    Cinq Sur Cinq

    Cinq Sur Cinq Anti Lice And Nits Lotion + Applicator 100ml

    CINQ SUR CINQ
    Lotion
    Anti-lice and nits
    without any chemical insecticide
    with applicator
    100ml

    (2)
    £12.08
    £120.80/l
  11. Wella Professionals Nutricurls Shampoo Wavy Hair 250ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Nutricurls Shampoo Wavy Hair 250ml

    Shampoo for wavy hair.

    (1)
    £13.30
    £53.20/l
  12. -10% Made in France
    Oemine PSO shampoo 150 ml
    Oemine

    Oemine PSO shampoo 150 ml

    Oemine P.S.O. shampoo helps maintain scalp hygiene for flaky or scaly conditions.

    (4)
    £12.86 £14.29
    £85.73/l
  13. Organic Vegan
    Logona Soothing Shampoo Souci Officinal Bio 250ml
    Logona

    Logona Soothing Shampoo Souci Officinal Bio 250ml

    Soothes sensitive scalp.

    (0)
    £10.99
    £43.96/l
  14. Made in France
    Hei Poa Perfect Curl Curl-defining styling gel 250 ml
    Hei Poa

    Hei Poa Perfect Curl Curl-defining styling gel 250 ml

    This no-rinse styling gel defines and holds curls while keeping wavy, curly, coily and afro hair soft and lightweight—suitable from age 3.

    (2)
    £15.60
    £62.40/l
  15. A gift for you
    Phyto Paris Colour Shampooing Anti-Dégorgement Colored, Highlighted Hair 250ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Colour Shampooing Anti-Dégorgement Colored, Highlighted Hair 250ml

    Specially formulated for coloured and highlighted hair, this shampoo cleans gently to protect the colour and revive its shine. 

    (15)
    £9.54
    £38.16/l
  16. MÊME Scalp mist for fragile skin 100 ml
    MÊME

    MÊME Scalp mist for fragile skin 100 ml

    Soothes and hydrates irritated scalps after treatment, restoring daily comfort.

    (1)
    £26.70
    £267.00/l
  17. -15% Made in France Vegan
    Energie Fruit Intense Shine Cherry Blossom & Raspberry Vinegar Organic Shampoo dull or coloured hair 250 ml
    Energie Fruit

    Energie Fruit Intense Shine Cherry Blossom & Raspberry Vinegar Organic Shampoo dull or coloured hair 250 ml

    Sulphate-free and colourant-free shampoo with 95% natural-origin ingredients to revive shine in coloured and highlighted hair.

    (1)
    £5.88 £6.92
    £23.52/l
  18. -15% Made in France Vegan
    Energie Fruit Gentle cleansing wash for body & hair apricot-scented 1 l
    Energie Fruit

    Energie Fruit Gentle cleansing wash for body & hair apricot-scented 1 l

    This family-sized 3-in-1 body and hair wash gently cleanses, shampoos and detangles—soap-free for all the family.

    (0)
    £10.24 £12.05
    £10.24/l
  19. Rosebaie Castor B.otox Capillary with Castor oil 250ml
    Rosebaie

    Rosebaie Castor B.otox Capillary with Castor oil 250ml

    B.otox Capillary with Castor oil 250ml.


    (2)
    £19.25
    £77.00/l
  20. Organic
    Logona Organic Sea Buckthorn Repair Shampoo 250ml
    Logona

    Logona Organic Sea Buckthorn Repair Shampoo 250ml

    Logona Organic Sea Buckthorn Repair Shampoo gently cleanses, repairs and cares for damaged hair.

    (2)
    £10.99
    £43.96/l
  21. René Furterer Color Glow Radiance Repair Masks 200ml
    René Furterer

    René Furterer Color Glow Radiance Repair Masks 200ml

    The essential professional deep treatment for coloured or highlighted hair that repairs, hydrates and strengthens the hair fibre weakened by colouring.

    (18)
    £31.98
    £159.90/l
  22. A gift for you
    Saryna Key Pure African Shea Shampoo 300ml
    Saryna Key

    Saryna Key Pure African Shea Shampoo 300ml

    Damage repair 
    Pure African Shea Shampoo 
    Repairing Care 

    (8)
    £26.75
    £89.17/l
  23. -20% Vegan
    Korres Thin Hair Shampoo Rice Proteins And Linden 250ml
    Korres

    Korres Thin Hair Shampoo Rice Proteins And Linden 250ml

    Volumizing shampoo for thin and volumeless hair

    (6)
    £11.70 £14.62
    £46.80/l
  24. -20% Vegan
    Korres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 5.0 LIGHT BROWN
    Korres

    Korres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 5.0 LIGHT BROWN

    Permanent and long lasting colour

    provides radiant colour and shine

    with argan oil

    (10)
    £11.26 £14.06
    £225.20/l
  25. Estipharm Small Hair Clip Tortoiseshell and Black x2
    Estipharm

    Estipharm Small Hair Clip Tortoiseshell and Black x2

    A small hair clip.

    (0)
    £3.19
    £1.60/u
  26. Made in France
    Beauterra Anti-Dandruff Care Shampoo 750ml
    Beauterra

    Beauterra Anti-Dandruff Care Shampoo 750ml

    Anti-dandruff shampoo gently cleanses and purifies the scalp.

    (0)
    £7.46
    £9.95/l
  27. Organic
    Centifolia Volume Pink grapefruit & rose organic fixing mist 200 ml
    Centifolia

    Centifolia Volume Pink grapefruit & rose organic fixing mist 200 ml

    An ultra-light mist that holds hair’s natural movement without weighing it down or leaving residue.

    (1)
    £12.54
    £62.70/l
  28. Organic Made in France
    Prim Aloe Soothing Balancing Shampoo 78% Aloe Vera 250ml
    Prim Aloe

    Prim Aloe Soothing Balancing Shampoo 78% Aloe Vera 250ml

    Prim Aloé Soothing Balancing Shampoo respects the hair and scalp balance.

    (3)
    £13.30
    £53.20/l
  29. A gift for you
    Phyto Paris Curls Alarm Clock Spray Wavy, curly hair 150ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Curls Alarm Clock Spray Wavy, curly hair 150ml

    The Spray that revitalises waves and Curls between shampoos without weighing them down.

    (5)
    £13.19
    £87.93/l
  30. Propolia Gentle organic shampoo 200 ml
    Propolia

    Propolia Gentle organic shampoo 200 ml

    Gently cleanses fragile hair with organic honey and bamboo marrow, leaving it hydrated, soft and shiny without irritating the scalp.

    (8)
    £12.08
    £60.40/l
  31. -20% Vegan
    Korres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 4.0 NATURAL BROWN
    Korres

    Korres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 4.0 NATURAL BROWN

    Permanent and long lasting colour

    provides radiant colour and shine

    with argan oil

    (8)
    £11.26 £14.06
    £225.20/l
  32. René Furterer Color Glow Radiance Repair Mask 100ml
    René Furterer

    René Furterer Color Glow Radiance Repair Mask 100ml

    The essential professional deep treatment for coloured or highlighted hair that repairs, moisturises and strengthens the hair fibre weakened by colouring.

    (19)
    £19.14
    £191.40/l
  33. Organic Vegan
    Coslys Organic Keratine Sublime Conditioner Fragile hair 200ml
    Coslys

    Coslys Organic Keratine Sublime Conditioner Fragile hair 200ml

    COSLYS Conditioner is based on an active conditioning ingredient and phytokeratin (plant keratin).
    Restructures your hair fibre and restores shine and lustre to even the most fragile hair.

    (1)
    £11.54
    £57.70/l
  34. Made in France
    Hei Poa Tahiti Detox Gentle oxygenating shampoo 250 ml
    Hei Poa

    Hei Poa Tahiti Detox Gentle oxygenating shampoo 250 ml

    This ultra-gentle shampoo cleanses all hair types from age 3, detoxifying and shielding strands from daily damage.

    (0)
    £10.98
    £43.92/l
  35. Egyptian Magic All Purpose Cream 118ml
    Egyptian Magic

    Egyptian Magic All Purpose Cream 118ml

    All-purpose cream.

    (44)
    £37.44
    £317.29/l
  36. Biokap Anticaduta Fortifying Anti-Hair Loss Ampoules 12x7ml
    Biokap

    Biokap Anticaduta Fortifying Anti-Hair Loss Ampoules 12x7ml

    Recommended in cases of light lightening, the anti-hair loss strengthening ampulas strengthen the hair and combat excessive hair loss.

    (7)
    £27.77
    £330.60/l
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara