Hair products and treatments
-
A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Concentrate leave-in treatment all hair types 150 ml
Acidic Bonding Concentrate with a citric acid ensures an immediate transformation for even the most demanding hair types and textures.
£25.67£171.13/l -
Vegan
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Solide Shampoo With Rhassoul Volume And Texture 65g
Organic shampoo adds volume to hair.
£8.14£125.23/kg -
-10%
BailleulBailleul Bailleul Cystiphane Anti-hair Loss Lotion 100ml
Cystiphane anti-hair loss Lotion is an original formula which stops hair loss and protects hair and scalp from external damage.
£28.69 £31.87£286.90/l -
Organic
CoslysCoslys Organic Keratin Sublime Shampoo Fragile hair 500ml
Sublime Keratin Shampoo combines a sulphate-free cleansing base of plant origin with phytokeratin to provide genuine care for your hair.
£14.84£29.68/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Eco-Recharge Anti-Dandruff Regulating Shampoo 400ml
Effectively combats oily dandruff.£13.90£34.75/l -
A gift for you
RedkenRedken Multi-benefit treatment 150ml
A single product that unites us all and enhances all hair types thanks to its 25 benefits.
£23.52£156.80/l -
-20%
LazartigueLazartigue Extra Gentle Extra gentle frequent use shampoo all hair types 200 ml
Enriched with desert date oil, this extra-gentle shampoo is perfect for daily use by the whole family, from age 1 and up.
£11.34 £14.18£56.70/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks Perfumes Coco 150ml
The first leave-in spray mask to deliver 10 ESSENTIAL BENEFITS to hair.
£15.38£102.53/l -
New
CaudalieCaudalie Hair loss serum 50 ml
Helps reduce hair loss and boosts growth with VineOxyl™.
£28.16£563.20/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Volume Boost Volumea No-Rinse Spray 150ml
Improves styling and adds volume
£16.49£109.93/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolu Repair Gold Repair shampoo for damaged hair 500ml
Absolut Repair instant restructuring shampoo for dry, damaged hair.
£23.00£46.00/l -
Organic
CoslysCoslys Organic Ultra Gentle Shampoo Normal hair 1L
Coslys Ultra-Gentle Shampoo combines a cleansing base of plant origin with organic meadowsweet floral water.
£13.74£13.74/l -
GilbertGilbert Oxygenated Water 20 Volumea 250ml
A powerful bleach that should be handled with care, it can be used to remove colour from white linen or bleach hair.
£4.16£16.64/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Pure African Shea Oil 110ml
Pure African Shea Oil
Repairing Care£49.12£446.55/l -
Organic Vegan
RespectueuseRespectueuse Solide Extra-Mild Organic Shampoo With Almond 75g
Ultra-soft solid shampoo for all the family and delicate hair.
£9.78£130.40/kg -
-
NorevaNoreva Hexaphane Dry Foam Shampoo 150ml
NOREVA Hexaphane Dry Foam Shampoo cleans your hair without water, giving it volume and lightness in a flash.
£9.34£62.27/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Metal Detox Anti-metal shampoo 300ml
Hair looks healthier and regains its shine.
£23.53£78.43/l -
-20% Made in France
DucrayDucray Kelual Ds Soothing anti-dandruff spray 100 ml
Instantly soothes scalp itching and irritation while reducing dandruff with its patented antimicrobial complex.
£12.84 £16.06£128.40/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Pure African Shea Butter light repairing Shampoo 300ml
Pure African shea butter repairing shampoo.
£26.75£89.17/l -
-11% Organic
Helvetia NaturaHelvetia Natura Bioes Soothing Shampoo With plant-based Keratin and Aloe Vera 1L
Bio shampoo with plant Keratin and organic Aloe Vera, combined with a plant extract to soothe the scalp.
£7.79 £8.78£7.79/l -
Organic
PranarômPranarôm Plant oils Organic Coconut Oil 100 ml
organic coconut oil
suitable for dry skin and dry hair, coconut oil prevents skin dehydration and protects the fibers of the hair for a supple and shiny hair.
£9.89£98.90/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Cocktail De Karite Soin Sans Rincage Hydratant 70% / 30% Styling Beurre De Karite D'afrique 300ml
Cocktail of shea in cream-gel format.
£28.90£96.33/l -
Promo
MelvitaMelvita Organic argan oil scented with rose 50 ml
Organic argan oil infused with rose essential oil for nourishing hair and skin.
£15.38£307.60/l -
Organic
Ballot-FlurinBallot-Flurin MINI Gentle Honey Shampoo 50ml
Capillary care, cleanses without damaging the hair, leaving it shiny and full of vitality.
£3.71£74.20/l -
Made in France
AcmAcm Novophane Anti-Hair Loss Lotion Reactive 100 ml
NOVOPHANE ANTI-HAIR LOSS LOTION SLOWS OCCASIONAL HAIR LOSS AND STIMULATES NEW GROWTH.
£26.70£267.00/l -
NatessanceNatessance Capillary Keratin and plant-based shampoo for all hair types including sensitive 250 ml
Nourishes and strengthens fragile hair with organic coconut oil and plant keratin for soft, revitalised locks.
£5.34£21.36/l -
Organic
CoslysCoslys Organic Voluminizing Shampoo thin & flat hair 500ml
Coslys organic shampoo brings volume to fine and flat hair
£15.38£30.76/l -
Made in France
KloraneKlorane Galanga Anti-itch treatment 100 ml
Soothing, anti-dandruff treatment for itchy scalps
£12.08£120.80/l -
AcmAcm Novophane Gentle shampoo 500 ml
Gently cleanses the whole family’s hair with a 98% naturally derived formula, leaving scalps soothed and hair beautifully shiny.
£9.84£19.68/l -
EstipharmEstipharm Charlotte shower x1
Estipharm Shower Charlotte protects hair during the shower and bath.
£2.98£2.98/u -
NatessanceNatessance Jojoba oil 100 ml
Nourishes and revitalises skin and hair with jojoba oil for a soft texture and natural glow.
£13.30£133.00/l -
Organic Vegan
RespectueuseRespectueuse Bioes Solide Regulating Shampoo Natural orange Perfumes 75g
Regulating solid shampoo - oily scalp: to space out shampoos so that your hair regrays less quickly.
£9.12£121.60/kg -
RosebaieRosebaie Biotin and collagen Shampoo 500 ml
Biotin and collagen strengthen hair, promote growth and help reduce hair loss.
£20.80£41.60/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Curls Hydrating Curls Shampoo 250ml
Gently cleanses and moisturises wavy and curly hair.
£9.54£38.16/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Absolu Repair Gold 10-in-1 no-rinse oil 90ml
Enriched with wheat germ oil to nourish and soften hair, this oil is ideal as a finishing touch to any Capillary routine. Hair is protected and nourished, leaving it soft and shiny.
£25.67£285.22/l