Hair products and treatments
-
KneippKneipp Nature Kids Dragon Shampoo Gel 200ml
Kneipp.
Nature Kids.
Dragon shampoo gel.
Dragon fruit and hamamelis.
No preservatives.
200ml.£5.38£26.90/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Nutri-Enrich Nourishing Conditioner for Dry and Brittle Hair 200ml
Instantly nourishes dry or damaged hair to leave it smooth and full of vitality
£14.63£73.15/l -
Made in France
Hei PoaHei Poa Perfect Curl Curl-Nourishing Care Cream 250 ml
Enhances textured hair with deep daily hydration and nourishment.
£14.96£59.84/l -
Organic
NatessanceNatessance Capillary Nourishing organic conditioner with plant-based keratin 200 ml
Gently detangles and deeply nourishes hair with organic argan oil for silky, lightweight lengths.
£8.03£40.15/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Solar Protect SPF50+ hair sun protection scalp and lengths 100 ml
Shields scalp and hair from sun damage with SPF50+ hydrating protection, leaving locks soft and silky.
£23.10 £28.88£231.00/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Color Brilliance Shampoo Fine Hair Colouring 300ml
Colour protection shampoo for fine to thick hair
£13.19£43.97/l -
René FurtererRené Furterer Volumea Shampoo for Thin, Weakened Hair 200ml
RENE FURTERER Volumea Shampoo brings body and texture to thin, weakened hair.
£12.35£61.75/l -
American CrewAmerican Crew Fiber Styling Wax 85g
Strong hold, very Matte Effect. Gives hair body and texture. Reinforces definition.
£16.48£193.88/kg -
Organic
NatessanceNatessance Coco Dry oil 100 ml
Deeply nourishes and protects skin and hair with a high concentration of pure coconut oil.
£8.24£82.40/l -
Revlon ProfessionnelRevlon Professional Revlonissimo 45 Days Color Care Shampoo & Conditioner Stunning Highlights 275ml
Preserves colour radiance and leaves hair silky, nourished and shiny in a single step.
£9.89£35.96/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Invigo Balance Purifying Shampoo Cheveux Gras 300ml
Fresh shampoo for healthy, impurity-free hair and scalp.
£12.08£40.27/l -
EcrinalEcrinal Fortifying Shampoo with ANP2+ WOMEN 200ml
ECRINAL® Fortifying Shampoo with ANP®2+ gently cleanses your hair without irritating the scalp.
£10.94£54.70/l -
PouxitPouxit Flash Anti-Lice & Nits Shampoo 100ml
Pouxit Flash Shampoo is an insecticide-free* treatment that quickly kills lice and nits through mechanical action and cleans hair thanks to its cleansing and foaming properties.
£15.38£153.80/l -
Les couleurs de JeanneLes couleurs de Jeanne Colouring brush x1
Special brush for uniform Colouring and strand-by-strand work.
£2.42£2.42/u -
BiokapBiokap Anticaduta Hair Renforcing Lotion Anti Hair Loss 50ml
Thicken and strengthen the hair.
£20.34£406.80/l -
L'Oréal ProfessionnelL'Oréal Professionnel Pro Longer Length-Restoring Mask 250 ml
FILLOXANE: Penetrates the heart of the fibre to strengthen the internal structure and PQ6: Smooths the surface of the fibre
£24.50£98.00/l -
Made in France
NeutradermNeutraderm Extra-mild Shampoo Dermo-protect 200ml
NEUTRADERM Extra mild shampoo efficiently cleans your hair while protecting hair fiber and scalp.
£3.62£18.10/l -
Made in France
NatessanceNatessance Capillary Hydrating shampoo for gentle care coconut fragrance 500 ml
Deeply hydrates hair for 48 hours while adding shine and softness, thanks to organic coconut oil and plant-based keratin.
£12.02£24.04/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Elution Anti-dandruff daily shampoo 100 ml
This balancing shampoo is a complementary care solution to use alongside or after an anti-dandruff treatment.
£6.14£61.40/l -
Organic Made in France Vegan
DermaclayDermaclay Bio Capilargil Super Tonus Super Tonus 250ml
Dermaclay super tonus shampoo
250 ml
This cocktail of vitamins and antioxidants brings tonus and strength to the hair. Invigorates soft, fine or dull hair and restores volume and life.
£12.64£50.56/l -
Organic Made in France Vegan
DermaclayDermaclay 2 In 1 Detangling Shampoo 200ml
Especially formulated for the fragile hair of children from 3 years old.
A very gentle cleansing base without sulfates that allows frequent use without harming the hair or scalp.
A plant-based conditioner for easy detangling.£10.99£54.95/l -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Fine Lavender Essential Oil 10 ml
This organic fine lavender essential oil helps promote deep relaxation – check the label for origin details.
£5.41 £6.77£541.00/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Repair Intense Repair Shampoo 250ml
This shampoo enriched with plant-based Keratin, 91% of which is of natural origin, repairs capillary damage to damaged and sensitised hair.
£16.55 £20.68£66.20/l -
NorevaNoreva Psoriane Intensive Shampoo 125 ml
This shampoo instantly soothes and helps eliminate dandruff.
£14.84£118.72/l -
Made in France
Hei PoaHei Poa Perfect Curl Curl Defining Shampoo 250 ml
This gentle yet effective shampoo cleanses textured hair without weighing it down.
£12.64£50.56/l -
René FurtererRené Furterer Tonucia Plumping Mask Devitalized hair 100ml
Tonucia plumping mask plumps up, redensifies and deeply moisturises your hair thin and weakened over time.
£19.14£191.40/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Density conditioner fine hair 300 ml
This lightweight conditioner boosts hair density while hydrating, thanks to a caffeine and prebiotic-rich thickening complex.
£22.51£75.03/l -
PouxitPouxit Anti-Lice and Nits Comb
THE ESSENTIAL ACCESSORY FOR GETTING RID OF LICE AND NITS
£7.69£7.69/u -
Organic Made in France Vegan
DermaclayDermaclay Shampoing BIO Probiotique pour Usage Fréquent White Clay 400ml
Enriched with probiotics and a mild pH, to preserve and respect the scalp microbiome for silky, shiny hair
£17.16£42.90/l -
Organic
CattierCattier Shea Butter Shea Butter Honey Fragrance 100g
Cattier Shea Butter Honey Fragrance
£7.64£76.40/kg -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Saryna Key Damage Repair Pure African Shea Conditioner 500ml
Damage repair
Pure African shea
Care repair with vitamin B5 that regenerates hair£42.80£85.60/l -
WeledaWeleda Hydra Shine Conditioner 150 ml
Weleda’s Alpine Linseed Conditioner leaves hair soft and full of natural shine.
£9.56£63.73/l -
-10%
BailleulBailleul Cystiphane DS Anti-Dandruff Lotion Soothing and purifying 100ml
Cystiphane lotion DS offers enhanced efficiency against intense and persistent dandruff.
£10.38 £11.54£103.80/l -
PouxitPouxit XF Anti-Lice and Nits Treatment Lotion 200 ml
Pouxit XF’s patented, Penetrol®-boosted formula delivers 100% effective lice and nit removal in just 15 minutes—no repeat treatment or overnight application needed.
£18.66£93.30/l -
Organic
NatessanceNatessance Castor Fairtrade Organic Oil Pure Fortifying and Regenerating 100 ml
Nourishes and repairs dry or damaged hair while promoting lash, brow and nail growth for stronger, healthier results.
£8.78£87.80/l -
Vegan
WeledaWeleda Replenishing shampoo dry and damaged hair 190 ml
regenerating shampoo with oat
£10.33£54.37/l