Loss of firmness
-
New NordicNew Nordic Chaga Plus 30 tablets
Packed with antioxidants, New Nordic Chaga Plus helps repair and protect skin and hair.
£30.80£684.44/kg -
Humble+Humble+ Ultra-concentrated marine collagen lime and mint flavour 30 orodispersible sticks
Preserve your skin’s youthful glow with instantly absorbed hydrolysed marine collagen tripeptides in a pleasant-tasting formula.
£38.08£253.87/kg -
3 Chenes3 Chênes Collagen beauty Anti-Wrinkle 25 sachets
Collagen Beauté 3 Chênes® is the first collagen closest to type 1 human collagen, vegan and with scientifically proven efficiency!
£30.25£201.67/kg -
SolaraySolaray Collagen Booster vanilla flavour 173 g
Collagen helps support skin elasticity for a firmer, more youthful appearance.
£41.65£240.75/kg -
Flora NaturaFlora Natura H24 Beauty & Skin Elasticity - Radiance 10 Day & 10 Night Ampulas
Flora Natura® H24 Skin Beauty-Elasticity Radiance offers a complete approach to the needs of loose, dull skin by supporting the skin's hydration and firmness throughout the day and when you wake up after a good night's sleep.
£20.22£101.10/l -
ColpropurColpropur Essentiel neutral flavour 20 sticks
Colpropur Essentiel combines hydrolysed Collagen Colpropur D® with Vitamin C, in a portable format in individual sticks. It naturally supports bones, joints, muscles and skin, while offering a practical solution for when you're on the move.
£20.28£202.80/kg -
Lashilé BeautyLashilé Beauty Hyaluronic Acid 14 Shots
Hyaluronic Acid: ANTI-WRINKLE AND ELASTIC SKIN
£26.72£127.24/l -
A-LABA-LAB Neoderm® Full Spectrum beauty 50 ml
Neoderm® Full Spectrum liquid formula with grape extract for radiant, firmer skin and a natural berry aroma.
£46.97£939.40/l -
Flora NaturaFlora Natura H24 Skin Beauty & Regeneration 10 Day & 10 Night Ampulas
Flora Natura® H24 Skin Beauty-Regeneration offers a complete approach to supporting Collagen production and promoting beautiful skin throughout the day and when you wake up after a good night's sleep.
£20.22£101.10/l -
Humble+Humble+ Single dose 150g
Single dose: 30 individual sachets of patented marine Collagen. Visible results on the beauty and overall comfort of the Body. Practical, from France.£27.29£181.93/kg -
-
GranionsGranions Collagène+ Beauty
Supports skin and hair beauty with a rich blend of marine collagen, hyaluronic acid, biotin and natural vitamin C.
£21.29£102.20/kg -
New
ArkopharmaArkopharma Collagène Skin, Hair, Bones and Muscles 480 g
Supports skin, hair, nails and muscles with collagen and hyaluronic acid.
£41.88£87.25/kg -
New
AlvitylAlvityl Assimyl+ Collagen skin joints muscles 60 capsules
Supports skin firmness and elasticity with collagen, elastin and vitamin C
£44.28£942.13/kg -
RegulatproRegulatpro Hyaluronic acid with vegan hyaluronic acid skin hair nails 20 x 20ml bottles
The drinkable Anti-Age beauty elixir.
£58.69£146.72/lOut of stock -
Phyto-ActifPhyto-Actif Marine collagen 10000 mg neutral taste 210 g
Boosts skin firmness and elasticity with high-strength marine collagen.
£26.70£127.14/kgOut of stock -
Made in France
Out of stock -
Humble+Humble+ Collagen Bars 45g
Protein bar with 5g of French Collagen and 12g of Proteins. Practical and efficient, with no compromise between beauty and Well-being
£0.00/kgOut of stock -
KersiensKersiens Acide hyaluronique & collagène 60 gélules Nature Attitude + Sérum au Collagène Marin 30 ml Offert
NATURE ATTITUDE Hyaluronic acid & collagen moisturises your skin, brings elasticity and firmness
£62.95£2,748.91/kgOut of stock -
A gift for you
NovexpertNovexpert Collagen+ 21 sticks
Collagen+: the new-generation Anti-Age treatment with proven efficiency and a unique taste
£52.39£153.19/kgOut of stock -
ColpropurColpropur Marina 228g
Colpropur Marin combines hydrolysed marine collagen with vitamin C, hyaluronic acid and magnesium, for a complete action on the skin, connective tissue and vitality.
£31.02£136.05/kgOut of stock