Loss of firmness
-
ValebioValebio Marine Collagen with Elastin and Vitamin C anti-ageing complex 150 g
Supports skin elasticity and firmness with hydrolysed marine collagen, elastin and vitamin C to help reduce wrinkles and sagging.
£38.40£256.00/kg -
DietaromaDietaroma Derm'Idéal + Anti-Age Collagen - Coq10 Hyaluronic Acid 60 capsules
From the 1st signs of Ageing.
£24.50£604.94/kg -
KersiensKersiens Hyaluronic Acid and Collagen 120 Capsules
Hydrates your skin, restoring its elasticity and firmness.
£40.64£887.34/kg -
Made in France
BiocyteBiocyte Glow Rose Radiance 60 capsules
Biocyte GlowRose Radiance combines cutting-edge innovation and expertise to enhance natural beauty, even out skin tone and reveal your skin’s healthy glow.
£31.98£1,066.00/kg -
Phyto-ActifPhyto-Actif Marine collagen with hyaluronic acid and vitamin C 210 g
Boost collagen production and deeply hydrate skin with this natural formula combining marine collagen peptides, hyaluronic acid and vitamin C.
£32.05£152.62/kg -
NaturactiveNaturactive Borage Oil X 60 Capsules
dietary supplement
borage oil
contributes to the suppleness and elasticity of the skin.
£8.78 -
Ineldea Santé NaturelleIneldea Santé Naturelle Silibiol Silicium Anti Age Cellular Protection 500ml
Anti-Age Cellular Protection
Available organic Silicium + 7 plant extracts
Protects cells against oxidative stress
Maintains remineralisation
Helps stabilise connective tissue: cartilage, bones, Skin, muscles, etc.£21.38£42.76/l -
BiocyteBiocyte Anti-wrinkle Hyaluronic forte 300 mg Hydration 30 capsules
BIOCYTE
Hyaluronic fort Full spectrum
Hayluronic acid 200mg
Rapidly reduces the depth of wrinkles thanks to Hyaluronic Acid
Food Supplements
30 capsules£26.63£1,566.47/kg -
Vegan
Pure EncapsulationsPure Encapsulations Collagen JS 60 capsules
Offers the combined benefits of Hyaluronic Acid and low molecular weight chondroitin sulphate.
£44.71£1,241.94/kg -
Made in France
SantaromeSantarome Sublime skin Hyaluronic acid 400 mg 30 capsules
Santarome Hyaluronic Acid 400 mg nourishes skin optimally and provides antioxidant protection.
£14.84£1,009.52/kg -
OenobiolOenobiol Derma Expert Omegas 3 6 Skin Regeneration 30 capsules
The all-round solution for nourished, regenerated Skin!
£19.25£962.50/kg -
RicheletRichelet Skin Regeneration 28 sticks
Nutrients needed for the skin's natural, continuous renewal process, helping to maintain its beauty.
£26.63£190.21/kg -
BiocyteBiocyte Anti-ageing Marine Collagen Hyaluronic Acid and Vitamin C Apricot flavour 20 orodispersible sticks
Food Supplements with Collagen, Hyaluronic Acid and Vitamin C
£26.74£445.67/kg -
Made in France
A-LABA-LAB LCA-BioScience® Biotin Beauty and Cellular Vitality 30 capsules
Supplements combining liposomal biotin, zinc, silica and vitamin D3 to support the beauty of hair, skin and nails.£26.63£1,566.47/kg -
BiocyteBiocyte Anti-ageing Hyaluronic Forte 60 gummies
The formula is vegan and sugar-free, with a pleasant, natural cherry flavour.
£22.54£139.14/kg -
Made in France
Vitavea SantéVitavea Santé Nutri'sentiels Hyaluronic acid 400 mg skin hydration 60 tablets
Hyaluronic acid helps deeply hydrate skin, supports firmness and slows signs of ageing for a smoother, more youthful appearance.
£14.29£340.24/kg -
Stc NutritionStc Nutrition Collagen Duo 230g
Collagen Duo is a high-quality marine Collagen with a dual efficiency on the skin and connective tissue to help you preserve your youthful appearance.
£31.98£139.04/kg -
AlvitylAlvityl Hydrink Beauty 20 effervescent tablets
Supports optimal hydration, helps maintain skin elasticity and protects cells from oxidative stress for overall beauty.
£6.49£84.95/kg -
Tier price Made in France
Effinov NutritionEffinov Nutrition Skinæ Expert 90 capsules
Dermae Expert is a dietary supplement containing 2 patented active ingredients (Cartidyss® and Skinax2®) combined with Hyaluronic Acid, Coenzyme Q10, Selenium and Vitamin E.
£62.99£1,620.11/kg -
JuvamineJuvamine Antioxydant Hyaluronic acid + vitamins A, C, E 60 capsules
Helps maintain normal Skin.
£18.48£880.00/kg -
Organic Made in France
SuperdietSuperdiet Hyaluronic acid & natural vitamin C skin beauty 90 capsules
Hyaluronic acid helps maintain skin hydration, elasticity and firmness to reduce the appearance of fine lines.
£18.58£564.74/kg -
Made in France
AlvitylAlvityl Beauty collagen peach flavour 210 g
Collagen is the key structural protein in connective tissues like skin, bones, ligaments, tendons and cartilage.
£27.71£131.95/kg -
-
ArkopharmaArkopharma Health Longevity Complete Cell Ageing Prevention 12 285 g
Supports overall vitality, cognitive function and cellular protection with an antioxidant blend of ginger, ginseng, quercetin and essential vitamins.
£30.65£107.54/kg -
Made in France
HerbesanHerbesan Marine collagen 10 g anti-ageing complex 210 g
Hydrates and firms skin with marine collagen, hyaluronic acid, coenzyme Q10 and vitamin C.
£32.09£152.81/kg -
New NordicNew Nordic B Vitamins ultra-concentrated formula 60 tablets
Helps reduce fatigue while supporting energy, immune defences and skin health with a blend of 8 B vitamins, magnesium and vitamin C.
£30.92£386.50/kg -
Vegan
Pure EncapsulationsPure Encapsulations Hyaluronic Acid 30 capsules
Helps maintain Skin Firmness & Elasticity£26.63£4,438.33/kg -
BiocyteBiocyte Anti-ageing Collagen Express Peach Flavor 10 Sticks
Dietary supplement
Collagen
10 sticks of 6g
Effects:
- Skin smoothed
- Age signs delayed£20.32£338.67/kg -
Flora NaturaFlora Natura Minevita® Vitamin C and hyaluronic acid duo 60 capsules
Vitamin C supports normal collagen formation for healthy skin, gums, bones, teeth, cartilage and blood vessels.
£12.61£210.17/kg -
NaturactiveNaturactive Borage Oil X 30 Capsules
dietary supplement
borage oil
contributes to the suppleness and elasticity of the skin.
£5.48 -
Flora NaturaFlora Natura Collagen/Hyaluronic Complex 20x15ml
Anti-Age beauty for women.
£24.50£81.67/l -
Made in France
DietaromaDietaroma Derm'Ideal+ anti-age skin elasticity 20 ampoules
Rediscover younger-looking skin that feels firmer and plumper with this powerful blend of 3 proven active ingredients.
£31.99£159.95/l -
Lashilé BeautyLashilé Beauty Collagen 5000mg 14 Shots
Collagen 5000 mg: ANTI-AGEING ACTION
£31.98£152.29/l -
Flora NaturaFlora Natura Minevita® Collagen 120 capsules
Supports joint, skin and cartilage health with natural egg membrane collagen rich in structural actives.
£28.68£796.67/kg -
Vit'All+Vit'All+ Lift Vital® Anti-Aging Nutricosmetics 30 vegetarian capsules
LIFT VITAL® is an exceptional anti-ageing nutricosmetic which concentrates new-generation, broad-spectrum Hyaluronic Acid ExceptionHyal® in a single capsule
£47.60£2,505.26/kg -
AraganAragan Synactifs Active collagen 20 strawberry yuzu sticks
Collagen Actifs helps to improve skin firmness and reduce wrinkles and fine lines thanks to collagen. It is packaged in 20 sticks, one stick a day for a 20-day course of treatment.
£40.55£405.50/kg