🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. New A gift for you
    Phyto Paris Phyto7 Gift Set Elixir Intense + Shampoo
    Phyto Paris

    Phyto Paris Phyto7 Gift Set Elixir Intense + Shampoo

    Deeply nourishes and tames dry, damaged hair with 7 precious botanical oils.

    (0)
    £24.00
    £160.00/l
  2. Estipharm Summer hair care 2 x
    Estipharm

    Estipharm Summer hair care 2 x

    Protect and enhance your summer hair with soft polyester scrunchies.

    (0)
    £3.84
    £1.92/u
  3. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Extra Gentle Detox shampoo 250 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Detox shampoo 250 ml

    Detoxifies and protects hair from urban pollution with lemon essential oil.

    (0)
    £21.02 £26.28
    £84.08/l
  4. Olaplex N°5 CURL hydrating conditioner Cheveux Bouclés 100 ml
    Olaplex

    Olaplex N°5 CURL hydrating conditioner Cheveux Bouclés 100 ml

    Strengthens and defines curls while providing 7-day hydration with hyaluronic acid.

    (0)
    £17.30
    £173.00/l
  5. Olaplex N°4 CURL hydrating shampoo curly hair 100 ml
    Olaplex

    Olaplex N°4 CURL hydrating shampoo curly hair 100 ml

    Defines and strengthens curls while deeply hydrating with hyaluronic acid.

    (0)
    £17.30
    £173.00/l
  6. Olaplex N°4 CURL Moisturising Shampoo Cheveux Bouclés 250 ml
    Olaplex

    Olaplex N°4 CURL Moisturising Shampoo Cheveux Bouclés 250 ml

    Strengthens, defines and hydrates curls with hyaluronic acid and safflower oleosomes.

    (0)
    £33.90
    £135.60/l
  7. New
    Soivre Cosmetics Natural Blond mask 500 ml
    Soivre Cosmetics

    Soivre Cosmetics Natural Blond mask 500 ml

    Revives golden highlights and lightens hair with camomile, honey and lemon.

    (0)
    £14.02
    £28.04/l
  8. New
    Soivre Cosmetics Natural blonde shampoo 500 ml
    Soivre Cosmetics

    Soivre Cosmetics Natural blonde shampoo 500 ml

    Revives blonde highlights and boosts shine with chamomile and lemon

    (0)
    £14.02
    £28.04/l
  9. New
    Herbatint Color Glow Colour Mask 150 ml

    Multiple choice

    Herbatint

    Herbatint Color Glow Colour Mask 150 ml

    Revives hair colour while nourishing for natural, intense shine.

    (0)
    £21.48
    £171.87/l
  10. Olaplex N°10 curl defining gel 200 ml
    Olaplex

    Olaplex N°10 curl defining gel 200 ml

    Define and enhance your curls with 72-hour frizz-free, flexible hold, powered by avocado oil.

    (0)
    £25.55
    £127.75/l
  11. New
    Les petits prodiges Gift set trio of balms neutral fig and tinted
    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Gift set trio of balms neutral fig and tinted

    Nourishes, soothes and protects skin and lips with 100% natural care.

    (0)
    £19.10
    £95.50/kg
  12. Made in France
    René Furterer Sublime Karité Professional Styling Discipline Milk Dry hair 100ml
    René Furterer

    René Furterer Sublime Karité Professional Styling Discipline Milk Dry hair 100ml

    Hydrated hair protected from frizz for 48 hours¹. ¹64% agreement out of 76 consumers.

    (101)
    £18.68
    £186.80/l
    Out of stock
  13. Vichy Dercos Densi Solution Thickening Shampoo 250ml
    Vichy

    Vichy Dercos Densi Solution Thickening Shampoo 250ml

    VICHY Densi-solution thickening shampoo recreates volume for a weakened hair.

    (23)
    £12.08
    £48.32/l
    Out of stock
  14. Vichy Dercos Densifying Capillary Concentrate weakened hair 100ml
    Vichy

    Vichy Dercos Densifying Capillary Concentrate weakened hair 100ml

    VICHY Dercos Hair Densifying lotion makes your hair visibly denser and stronger.

    (19)
    £34.22
    £342.20/l
    Out of stock
  15. Ducray Nutricerat Nutrition Mask Easy Detangling for Brittle & Damaged Hair 150ml
    Ducray

    Ducray Nutricerat Nutrition Mask Easy Detangling for Brittle & Damaged Hair 150ml

    Nutricerat mask nourishes, repairs and ensures easy detangling for avery dry, brittle and damaged hair.

    (6)
    £22.82
    £152.13/l
    Out of stock
  16. Pranarôm Aromapoux Lice repellent organic lotion Pranapoux 30ml
    Pranarôm

    Pranarôm Aromapoux Lice repellent organic lotion Pranapoux 30ml

    Protect your child's head from everyday creepy crawlies.

    (5)
    £9.58
    £319.33/l
    Out of stock
  17. Natessance Capillary Ultra-nourishing shea and plant keratin conditioner very dry hair 150ml
    Natessance

    Natessance Capillary Ultra-nourishing shea and plant keratin conditioner very dry hair 150ml

    Deeply nourishes and detangles dry to very dry hair with shea butter and plant keratin for soft, shiny curls.

    (7)
    £9.56
    £63.73/l
    Out of stock
  18. Made in France
    René Furterer 5 Sens Furterer 5 Sens Baume Demelant Sublimateur 150 ml
    René Furterer

    René Furterer 5 Sens Furterer 5 Sens Baume Demelant Sublimateur 150 ml

    FURTERER
    5 sens
    Sublime detangling balm  
    Frequent use 
    All hair types 
    150ml

    (12)
    £17.59
    £117.27/l
    Out of stock
  19. -20% Made in France
    Marie Rose Marie Rose Lice Repellent Spray 48h 100ml
    Marie Rose

    Marie Rose Marie Rose Lice Repellent Spray 48h 100ml

    MARIE ROSE
    lice  repellent

    Protection for the whole family
    for the whole family 
    Long-lasting protection up to 2 days 
    Suitable for children from 3 years 
    100ml

    (2)
    £12.58 £15.72
    £125.80/l
    Out of stock
  20. A gift for you
    Redken Styling By Texture Paste Long-Lasting Defining Paste 71g
    Redken

    Redken Styling By Texture Paste Long-Lasting Defining Paste 71g

    The modelling paste provides suppleness and long-lasting hold. Ideal for hairstyles looking for raw texture and long-lasting, malleable definition

    (2)
    £19.79
    £278.73/kg
    Out of stock
  21. L'Oréal Professionnel Liss Unlimited Intense Smoothing Shampoo 300ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Liss Unlimited Intense Smoothing Shampoo 300ml

    L'Oreal Shampoo Liss Unlimited ensures a 4 day straigthening action.

    (54)
    £15.29
    £50.97/l
    Out of stock
  22. Natessance Capillary Beauty and Precious Oils Hair Treatment for Normal to Dry Hair 150 ml
    Natessance

    Natessance Capillary Beauty and Precious Oils Hair Treatment for Normal to Dry Hair 150 ml

    Nourishes and enhances normal to dry hair with a silicone-free blend of argan, shea and olive oils.

    (7)
    £10.44
    £69.60/l
    Out of stock
  23. Made in France
    René Furterer Karinga Intensive Hydrating Shampoo 250 ml
    René Furterer

    René Furterer Karinga Intensive Hydrating Shampoo 250 ml

    This hydrating shampoo restores moisture to curly, coily or relaxed hair, leaving it soft, supple and easy to style.

    (6)
    £16.33
    £65.32/l
    Out of stock
  24. Made in France
    René Furterer Karinga Leave-in styling moisturising cream 150 ml
    René Furterer

    René Furterer Karinga Leave-in styling moisturising cream 150 ml

    Furterer Karinga hydrating styling leave-in cream is specially formulated for frizzy, curly and straightened hair.

    (17)
    £18.58
    £123.87/l
    Out of stock
  25. Made in France
    Out of stock
  26. René Furterer Astera Dermo-protecting sensitive shampoo 250 ml
    René Furterer

    René Furterer Astera Dermo-protecting sensitive shampoo 250 ml

    This gentle hypoallergenic shampoo with plant-based actives soothes irritated scalps and helps restore natural balance.

    (9)
    £13.67
    £54.68/l
    Out of stock
  27. Organic Vegan
    Coslys Repairing Mask For Dry And Damaged Hair Cheveux secs et abimes 150ml
    Coslys

    Coslys Repairing Mask For Dry And Damaged Hair Cheveux secs et abimes 150ml

    COSLYS
    repairing mask
    dry and damaged hair
    with cherry plum oil
    nourishes and protects
    organic cosmetics
    150 ml 

    (0)
    £15.94
    £106.27/l
    Out of stock
  28. Organic
    Cattier Shea Butter Organic Shea Butter Face Body And Hair 100g
    Cattier

    Cattier Shea Butter Organic Shea Butter Face Body And Hair 100g

    CATTIER Shea butter nourishes and protect your face, body and hair.

    (15)
    £7.69
    £76.90/kg
    Out of stock
  29. Organic
    Cattier Sublime Alchimie Multi Purpose Dry Oil 100ml
    Cattier

    Cattier Sublime Alchimie Multi Purpose Dry Oil 100ml

    Cattier Multi-Purpose Dry Oil moisturises, nourishes, repairs and protects your face, body and hair.

    (19)
    £13.74
    £137.40/l
    Out of stock
  30. -10%
    Bailleul Cystiphane Intensive Anti Dandruff Shampoo Ds 200ml
    Bailleul

    Bailleul Cystiphane Intensive Anti Dandruff Shampoo Ds 200ml

    Cystiphane Anti-Dandruff Shampoo removes dandruff, soothes irritation and itching.

     

    (5)
    £7.91 £8.78
    £39.55/l
    Out of stock
  31. Organic
    Cattier Family Foaming Gel With Lactoserum parfum pamplemousse 1l
    Cattier

    Cattier Family Foaming Gel With Lactoserum parfum pamplemousse 1l

    Family foaming gel.
    Body and hair.
    Cornflower water.
    Lactoserum.
    Organic.
    1L. 

    (24)
    £13.18
    £13.18/l
    Out of stock
  32. Beliflor Hair Conditioning Balm 250ml
    Beliflor

    Beliflor Hair Conditioning Balm 250ml

    The  Beliflor  conditioning hair balm is enriched in bamboo and ceramide  A2  and is ideal for dry and damaged hair.

    (5)
    £8.78
    £35.12/l
    Out of stock
  33. Beliflor Balancing Hair Bath For Coloured And Permed Hair 250ml
    Beliflor

    Beliflor Balancing Hair Bath For Coloured And Permed Hair 250ml

    The capillary bath balancing Beliflor has been specially formulated for colored and permed hair.


    Preserves and prolongs the beauty and the brilliance of the color

    (3)
    £14.16
    £56.64/l
    Out of stock
  34. Noreva Psoriane Daily shampoo 125 ml
    Noreva

    Noreva Psoriane Daily shampoo 125 ml

    Specifically developed for irritated scalp with flakes and dandruff, Psoriane® Soothing Shampoo quickly soothes feelings of discomfort and itching.

    (11)
    £12.08
    £96.64/l
    Out of stock
  35. Organic Made in France Promo
    Melvita Frequent Use Shampoo 500ml
    Melvita

    Melvita Frequent Use Shampoo 500ml

    This certified organic shampoo without foaming agents combines grapefruit essential oil and nourishing honey to gently cleanse your hair.

    (6)
    £13.19
    £26.38/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara