Hair products and treatments
-
Le Comptoir Des TendancesLe Comptoir Des Tendances NATURAL BEAUTY Round brush x1
Natural Beauty Round Brush£11.99£11.99/u -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Anti-hair loss shampoo 500ml
Cleanses and stimulates the scalp to help reduce hair loss and strengthen hair with maca and lupin.
£12.24£24.48/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Colour Protecting Mask 75 ml
Preserves the shine and vibrancy of colour-treated hair while repairing with a rice peptide and karanja oil complex.
£13.78£183.73/l -
LadrômeLadrôme Castor oil 100 ml
Rich in ricinoleic acid, this castor oil nourishes dry or damaged hair while softening fragile hands and nails.
£9.90£99.00/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Intensive Repair Mask 500ml
Discover the Intense Bond Repair Masks for blonde and lightened hair to prevent breakage and loss of Keratin.
£60.11£120.22/l -
-20% Vegan
LazartigueLazartigue Stronger Serum + Boost set 50 ml
Tackles temporary hair loss and boosts growth with a targeted serum and supplement duo.
£52.00 £64.99£1,040.00/l -
NioxinNioxin System Anti-dandruff Irritated Scalp Shampoo 200ml
Effectively soothes itching and irritation, promoting a healthier environment for the scalp.
£21.35£106.75/l -
-20% Vegan
LazartigueLazartigue Thicker Serum and boost set 51 ml
Helps reduce hair loss and boosts density with a targeted serum and supplement duo.
£52.00 £64.99£1,019.61/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional BC Bonacure Anti-Dandruff Serum Dandruff-prone scalp 100ml
A balancing anti-dandruff serum.
£24.07£240.70/l -
-15%
Christophe RobinChristophe Robin Fabulous Curls Ritual Kokum Butter Cleansing Balm Very curly to frizzy hair 250ml
A non-foaming balm to nourish and detangle very curly to frizzy hair.
£24.46 £28.78£97.84/l -
NioxinNioxin Light Hair Loss Shampoo Natural and Fine Hair 300ml
Light hair loss shampoo for Plus volume
£18.48£61.60/l -
-20% Vegan
KorresKorres Argan oil Permanent Hair Colour With Argan Oil 50ml 8.0 LIGHT BLONDE
Permanent and long lasting colour
provides radiant colour and shine
with argan oil
£11.26 £14.06£225.20/l -
Organic
Les couleurs de JeanneLes couleurs de Jeanne Soothing Care Neem Bioes Irritated scalps with dandruff 100g
This soothing Care soothes and relieves itching.
£11.82£118.20/kg -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Illuminating Shampoo 1L
Discover Bond Repair Illuminating Shampoo, which brightens and strengthens blonde and lightened hair.
£58.93£58.93/l -
American CrewAmerican Crew Styling Forming Pre-Hair Shampoo 250ml
Forming Pre-Hair Shampoo hydrates, nourishes and defines curls while eliminating frizz without weighing hair down.£16.58£66.32/l -
NatessanceNatessance Capillary Castor oil 100 ml
Deeply nourishes and strengthens hair with organic castor oil and pro-ceramides, repairing split ends for thicker, healthier-looking locks.
£12.90£129.00/l -
Organic
FlorameFlorame Nourishing Keratin Shampoo Dry hair 250ml
Florame Nourishing Shampoo has a creamy texture and a delicious Coco Perfumes for dry, damaged hair. Enriched with Plant Keratin, it nourishes your lengths.
£12.64£50.56/l -
-15%
BeurerBeurer Hair clippers HR5000
BEURER HR5000 hair clipper for a professional haircut at home
£42.32 £49.79 -
NioxinNioxin System 4 Shampoo for Coloured/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 1L
Shampoo for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss.
£36.37£36.37/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Hydrating mask dry hair 250 ml
Deeply hydrates and revives dry hair for lasting softness and shine.
£33.90£135.60/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Nourishing Masks 500ml
Discover the Bond Repair Nourishing Mask for blonde and lightened hair that deeply hydrates.
£60.11£120.22/l -
NioxinNioxin System 4 Leave-In Care for Coloured/Dry/Damaged Hair and Advanced Loss 100ml
Leave-In Care for coloured/dry/damaged hair with advanced hair loss.
£21.29£212.90/l -
FlorameFlorame Shampoing Gel d'Aloe Vera Bio 200 ml
Gently cleanses body and hair with organic aloe vera gel.
£12.00£60.00/l -
OlaplexOlaplex N°5 CURL Hydrating Conditioner curly hair 250 ml
Strengthens, defines and hydrates curls while reducing frizz and breakage.
£33.90£135.60/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Silky 24-hour balm 100 ml
Deeply nourishes dry or curly hair with squalane and omega-9 to smooth frizz and add shine without weighing it down.
£50.03£500.30/l -
-20%
BeauterraBeauterra Essentials travel pouch
Cleanses and nourishes dry hair, reducing split ends and frizz.
£14.35 £17.94£47.83/l -
New Organic Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Nourishing shampoo refill for dry to very dry hair 400 ml
An ultra-gentle shampoo that cleanses, moisturises and soothes hair. Gentle, shiny, light hair!
£18.14£45.35/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Elements Regenerating Masks Renewing 75ml
Formulated with 95% natural ingredients¹ and silicone-free.
£12.98£173.07/l -
Wella ProfessionalsWella Professionals Ultimate Smooth Silky 24h balm 30 ml
Enriched with squalane and omega-9, this balm nourishes dry or curly hair for lasting shine and frizz control.
£20.88£696.00/l -
NioxinNioxin System Anti-dandruff Dry Scalp Conditioner 200ml
Reduces redness and irritation of the scalp, soothes itching and reduces flaking.
£21.35£106.75/l -
RosebaieRosebaie Castor Travel Kit 300 ml
Enriched with keratin and castor oil, this hydrating travel kit helps promote hair growth while protecting both hair and skin.
£22.37£74.57/l -
EstipharmEstipharm Large brushing hair brush 1 x unit
Makes styling mid-length to long hair effortless for a perfect blow-dry.
£7.45£7.45/u -
NioxinNioxin System 1 Natural Hair and Moderate Loss Kit 700ml
Kit for natural hair with moderate loss.
£42.80£61.14/l -
Schwarzkopf ProfessionalSchwarzkopf Professional Blond Me Violet Masks 500ml
Discover Violet Bond Repair Masks for blonde and lightened hair that neutralise and strengthen.
£60.11£120.22/l -
Hei PoaHei Poa Sun Care 3-in-1 After-Sun Shower Shampoo 150ml
Hei Poa After-Sun Shower Shampoo gently cleanses your skin and hair every day. Removes all residues of sunscreens, salt, sand and the scent of chlorine.
£6.90£46.00/l -
American CrewAmerican Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 250ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a relaxing Perfumes.
£17.60£70.40/l