🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. Organic Vegan
    Logona Organic Aloe Vera Hydrating Conditioner Care 200ml
    Logona

    Logona Organic Aloe Vera Hydrating Conditioner Care 200ml

    Organic Aloe Vera Hydrating Conditioner, a vegan and natural formula that deeply moisturises dry hair. Content : 200ml.

    (1)
    £10.44
    £52.20/l
    Out of stock
  2. Organic Vegan
    Logona Sea Buckthorn Repairing Conditioner Care 200ml
    Logona

    Logona Sea Buckthorn Repairing Conditioner Care 200ml

    Sea Buckthorn Repairing Conditioner, a vegan and natural formula that nourishes damaged hair and prevents split ends. Content : 200ml.

    (2)
    £10.44
    £52.20/l
    Out of stock
  3. Revlon Professional Uniq One All-in-one Masks 300ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One All-in-one Masks 300ml

    THE CAPILLARY MASK you need, a professional performance that delivers the 10 benefits hair needs to enhance the natural beauty of all hair types.

    (4)
    £16.49
    £54.97/l
    Out of stock
  4. Made in France
    Klorane Organic Tamanu and Monoi Conditioner Hair exposed to the Sun
    Klorane

    Klorane Organic Tamanu and Monoi Conditioner Hair exposed to the Sun

    Rich After-Sun Balm with Organic Tamanu and Monoï to repair and nourish hair after sun exposure.

    (52)
    £11.99
    £59.95/l
    Out of stock
  5. Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 50ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One No-Rinse Spray Masks 50ml

    Masks in spray form with 10 benefits for superb hair.

    (0)
    £6.59
    £131.80/l
    Out of stock
  6. Batiste Blush dry shampoo long-lasting fragrance 200 ml
    Batiste

    Batiste Blush dry shampoo long-lasting fragrance 200 ml

    Absorbs excess oil and revives hair with volume and freshness between washes, thanks to rice starch.

    (0)
    £5.82
    £29.10/l
    Out of stock
  7. Revlon Professional Re/Start™ Multi-use oil-gel for curly hair Curls 150 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Multi-use oil-gel for curly hair Curls 150 ml

    This gel-oil nourishes and defines Curls.

    (0)
    £21.98
    £146.53/l
    Out of stock
  8. Revlon Professional Re/Start™ Intense Care Leave-In Curls Cream Curls 150 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Intense Care Leave-In Curls Cream Curls 150 ml

    This Masks nourishes wavy to curly hair while hydrating it.

    (1)
    £21.38
    £142.53/l
    Out of stock
  9. Revlon Professional Re/Start™ Intensive Nutritive Butter Masks Curls 250 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Intensive Nutritive Butter Masks Curls 250 ml

    This Masks nourishes wavy to curly hair while hydrating it.

    (0)
    £21.98
    £87.92/l
    Out of stock
  10. Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 750 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 750 ml

    This gentle conditioner nourishes and hydrates wavy to curly hair.

    (0)
    £37.88
    £50.51/l
    Out of stock
  11. Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 200 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Re/Start™ Nourishing conditioner Curls with and without rinsing 200 ml

    This gentle conditioner nourishes wavy to curly hair while hydrating it.

    (0)
    £14.28
    £71.40/l
    Out of stock
  12. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 200 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 200 ml

    Lightweight moisturising balm for normal to dry hair. Vegan formula - no ingredients of animal origin.

    (0)
    £19.14
    £95.70/l
    Out of stock
  13. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Conditioner BC Bonacure Normal to dry hair 1000 ml

    Lightweight moisturising balm for normal to dry hair. Vegan formula - no ingredients of animal origin.

    (0)
    £32.42
    £32.42/l
    Out of stock
  14. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampooing BC Bonacure White and lightened hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampooing BC Bonacure White and lightened hair 250 ml

    A vegan silver shampoo for white and lightened hair with no animal ingredients.

    (4)
    £12.22
    £48.88/l
    Out of stock
  15. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure White and lightened hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure White and lightened hair 1000 ml

    A vegan silver shampoo for white and lightened hair with no animal ingredients.

    (0)
    £29.95
    £29.95/l
    Out of stock
  16. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 500 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 500 ml

    Gentle, vegan shampoo for Colouring hair without ingredients of animal origin.

    (0)
    £19.74
    £39.48/l
    Out of stock
  17. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Shampoos BC Bonacure Colouring hair 250 ml

    Gentle, vegan shampoo for Colouring hair without ingredients of animal origin.

    (0)
    £12.22
    £48.88/l
    Out of stock
  18. Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Color Freeze Shampoo BC Bonacure Colouring hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional PH 4.5 Color Freeze Color Freeze Shampoo BC Bonacure Colouring hair 1000 ml

    Gentle, vegan shampoo for Colouring hair without ingredients of animal origin.

    (1)
    £27.71
    £27.71/l
    Out of stock
  19. Out of stock
  20. Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 250 ml

    Vegan shampoo enriched with Q10+ for mature, fragile hair.

    (0)
    £12.08
    £48.32/l
    Out of stock
  21. Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 1000 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Time Restore Shampoos BC Bonacure Mature hair 1000 ml

    Vegan shampoo enriched with Q10+ for mature, fragile hair.

    (0)
    £27.71
    £27.71/l
    Out of stock
  22. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 500ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 500ml

    Gentle vegan shampoo for damaged hair without ingredients of animal origin.

    (0)
    £14.30
    £28.60/l
    Out of stock
  23. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 250 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Shampoos BC Bonacure Damaged hair 250 ml

    Gentle vegan shampoo for damaged hair without ingredients of animal origin.

    (1)
    £12.22
    £48.88/l
    Out of stock
  24. Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Point renovator BC Bonacure for dry hair 100 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Peptide Repair Rescue Point renovator BC Bonacure for dry hair 100 ml

    Intense cream serum for damaged hair, free from silicones and artificial colourants.

    (0)
    £24.18
    £241.80/l
    Out of stock
  25. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Masque BC Bonacure pour cheveux normaux à secs 200ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Masque BC Bonacure pour cheveux normaux à secs 200ml

    SCHWARZKOPF BC Bonacure Moisture Kick Mask deeply moisturises normal to dry hair without leaving it greasy.

    (0)
    £31.02
    £62.04/l
    Out of stock
  26. Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Gel for Curls BC Bonacure 150 ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional Hyaluronic Moisture Kick Gel for Curls BC Bonacure 150 ml

    Hydrating cream to define curls and waves. Vegan formula - no animal ingredients.

    (1)
    £17.54
    £116.93/l
    Out of stock
  27. Vegan
    Revlon Professional Orofluido Argan oil elixir 30 ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Orofluido Argan oil elixir 30 ml

    Orofluido Beauty Care Elixir for Hair 50ml.

    (1)
    £10.98
    £366.00/l
    Out of stock
  28. Orofluido Conditioner Conditioner Skincare 240ml
    Orofluido

    Orofluido Conditioner Conditioner Skincare 240ml

    Skincare for natural or colour-treated hair.

    (0)
    £12.08
    £50.33/l
    Out of stock
  29. Sebamed Everyday Shine Extra Gentle Shampoo Frequent Use 200ml
    Sebamed

    Sebamed Everyday Shine Extra Gentle Shampoo Frequent Use 200ml

    SEBAMED 
    Every Day 
    frequent use shampoo

    (0)
    £5.48
    £13.70/l
    Out of stock
  30. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Volumize Volume Spray 100ml
    Lazartigue

    Lazartigue Volumize Volume Spray 100ml

    Lazartigue Volumizing Spray, formulated with 95% natural origin ingredients, restores volume and body to a brittle, flat hair.

    (2)
    £19.03 £23.78
    £190.30/l
    Out of stock
  31. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Nourish High Nutrition Conditioner Care 150ml
    Lazartigue

    Lazartigue Nourish High Nutrition Conditioner Care 150ml

    This care, enriched with 94% natural Shea Butter, deeply hydrates thick, dry hair.

    (0)
    £19.33 £24.17
    £128.87/l
    Out of stock
  32. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Extra Gentle Frequent use shampoo 250ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Frequent use shampoo 250ml

    This Extra-soft shampoo with rice milk, 94% natural origin, gently cleanses and adds shine to normal hair.

    (1)
    £14.47 £18.10
    £57.88/l
    Out of stock
  33. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Purify Shampoo for oily-prone hair 250 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Purify Shampoo for oily-prone hair 250 ml

    This purifying shampoo, 94% naturally derived, gently cleanses oily-prone scalps.

    (0)
    £15.83 £19.79
    £63.32/l
    Out of stock
  34. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Fortify Fortifying Anti-hair loss treatment 250ml
    Lazartigue

    Lazartigue Fortify Fortifying Anti-hair loss treatment 250ml

    LAZARTIGUE fortifying anti-hair loss shampoo enriched with guarana and ricinus improves scalp blood circulation and activates hair growth.

    (3)
    £14.24 £17.81
    £56.96/l
    Out of stock
  35. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Colour Protect Radiance Shampoo 250ml
    Lazartigue

    Lazartigue Colour Protect Radiance Shampoo 250ml

    LAZARTIGUE Color Protect Shampoo with camelia fixes color and prevents pigment leakage

    (0)
    £14.42 £18.02
    £57.68/l
    Out of stock
  36. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Nourish High Nutrition Shampoo 250ml
    Lazartigue

    Lazartigue Nourish High Nutrition Shampoo 250ml

    This highly nourishing shampoo with 94% natural Shea Butter intensely nourishes dry, thick hair.

    (1)
    £16.55 £20.68
    £66.20/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara