🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo for Fine Hair 100 ml
    Olaplex

    Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo for Fine Hair 100 ml

    An ultra-lightweight volumising shampoo, specially designed for fine hair to add body, strength and fullness.

    (0)
    £17.44
    £174.40/l
    Out of stock
  2. Organic Made in France Vegan
    Alphanova Organic Sun Paradise Dry Oil Organic 100 ml
    Alphanova

    Alphanova Organic Sun Paradise Dry Oil Organic 100 ml

    Perfect for deeply nourishing and enhancing skin and hair with a luxurious finish.

    (0)
    £17.60
    £176.00/l
    Out of stock
  3. Organic Made in France Vegan
    Alphanova Organic Sun Dry Shimmering Organic Oil 100 ml
    Alphanova

    Alphanova Organic Sun Dry Shimmering Organic Oil 100 ml

    Alphanova’s Dry Shimmering Organic Oil is a golden-flecked sun care treatment with 100% natural shimmer that deeply nourishes and leaves skin silky-smooth.

    (0)
    £16.27
    £162.70/l
    Out of stock
  4. Les Secrets de Loly Travel set Frizzy hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set Frizzy hair

    Travel Kits for frizzy hair

    (28)
    £36.37
    £90.92/l
    Out of stock
  5. Les Secrets de Loly Travel set Curly hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set Curly hair

    Curly hair travel Kits

    (69)
    £35.30
    £88.25/l
    Out of stock
  6. Les Secrets de Loly Travel set Wavy hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set Wavy hair

    Wavy hair travel Kits

    (71)
    £35.30
    £88.25/l
    Out of stock
  7. Les Secrets de Loly Travel set for curly hair
    Les Secrets de Loly

    Les Secrets de Loly Travel set for curly hair

    Curly hair travel Kits

    (273)
    £35.30
    £88.25/l
    Out of stock
  8. A gift for you
    Redken All Soft Hydrating shampoo dry, damaged hair 500 ml
    Redken

    Redken All Soft Hydrating shampoo dry, damaged hair 500 ml

    Gently cleanses and deeply hydrates dry, rough hair with argan oil, leaving it 7x softer and easier to detangle.

    (1)
    £21.52
    £43.04/l
    Out of stock
  9. A gift for you
    Redken Acidic Color Gloss Recharge shampoo coloured and highlighted hair 500 ml
    Redken

    Redken Acidic Color Gloss Recharge shampoo coloured and highlighted hair 500 ml

    Gently cleanses colour-treated hair while strengthening fibres and locking in intense shine, thanks to its amino acid-rich, acidic formula.

    (0)
    £27.68
    £55.36/l
    Out of stock
  10. Noreva Hexaphane Shampooing Extra-Doux 400ml
    Noreva

    Noreva Hexaphane Shampooing Extra-Doux 400ml

    Daily shampoo for the whole family

    all hair types

    (0)
    £9.78
    £24.45/l
    Out of stock
  11. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Neutralize Violet toning shampoo Grey, white and blonde hair 250 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Neutralize Violet toning shampoo Grey, white and blonde hair 250 ml

    Discover Lazartigue Neutralize dejaunising Violet shampoo, which neutralises unwanted shine and makes hair more beautiful.

    (15)
    £14.34 £17.92
    £57.36/l
    Out of stock
  12. -20%
    Lazartigue Extra Gentle Eco refill extra-gentle shampoo 500 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Eco refill extra-gentle shampoo 500 ml

    Extra Gentle eco-refill shampoo prevents scalp disorders and leaves hair stronger, suppler and shinier.

    (0)
    £25.60 £31.99
    £51.20/l
    Out of stock
  13. Made in France
    René Furterer Absolue Keratine Ultimate Repair Mask Normal to Thin Hair 30ml
    René Furterer

    René Furterer Absolue Keratine Ultimate Repair Mask Normal to Thin Hair 30ml

    Absolue Keratine Ultimate Repair Mask lastingly restores normal to thin hair.

    (0)
    £8.24
    £274.67/l
    Out of stock
  14. Made in France A gift for you
    Phyto Paris Reparer Conditioner Dry hair 175ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Reparer Conditioner Dry hair 175ml

    Protects hair from breakage.

    (6)
    £13.19
    £75.37/l
    Out of stock
  15. Radico Henne Organic Powder Care 100g
    Radico

    Radico Henne Organic Powder Care 100g

    Colouring Capillary care - Strengthens and coats hair.

    (0)
    £8.47
    £84.70/kg
    Out of stock
  16. -20%
    Lazartigue Thermo-protective serum set 60 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Thermo-protective serum set 60 ml

    A luxurious set featuring a 50 ml exceptional serum and a 10 ml dream hair oil.

    (0)
    £23.96 £29.95
    £399.33/l
    Out of stock
  17. -20%
    Lazartigue Dream Oil Gift Set 60 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Dream Oil Gift Set 60 ml

    A luxurious gift set featuring a 50 ml Dream Oil and a 10 ml exceptional serum.

    (0)
    £29.87 £37.33
    £497.83/l
    Out of stock
  18. L'Oréal Professionnel Metal Detox Anti-breakage set
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Metal Detox Anti-breakage set

    Treat yourself or a loved one to this luxurious L’Oréal Professionnel Metal Detox set—the perfect gift this festive season.

    (0)
    £57.73
    £96.22/l
    Out of stock
  19. American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 250ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a refreshing Perfumes.

    (65)
    £16.49
    £0.07/l
    Out of stock
  20. American Crew 3 in 1 Ginger + Tea Shampoo 450ml
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Ginger + Tea Shampoo 450ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Energising Perfumes.

    (4)
    £21.38
    £47.51/l
    Out of stock
  21. Revlon Professional Uniq One Masque En Spray Sans Rincage Edition limitée Parfum Relaxant 150ml
    Revlon Professionnel

    Revlon Professional Uniq One Masque En Spray Sans Rincage Edition limitée Parfum Relaxant 150ml

    Édition limitée : Soin capillaire sans rinçage au parfum relaxant. Notre bouteille rouge devient bleue en soutien à la cause du bien-être mental.

    (0)
    £15.38
    £102.53/l
    Out of stock
  22. Wella Professionals Ultimate Repair Nourishing Conditioner 75ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Repair Nourishing Conditioner 75ml

    Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.

    (0)
    £11.00
    £146.67/l
    Out of stock
  23. Wella Professionals Fusion Intensive Repair Masks 75ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Fusion Intensive Repair Masks 75ml

    Hair up to 95% more resistant to breakage*.

    (0)
    £14.28
    £190.40/l
    Out of stock
  24. Wella Professionals Ultimate Repair Deep Repair Masks 75ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Repair Deep Repair Masks 75ml

    Ultimate Repair, the deepest repair range from Wella Professionals.

    (1)
    £16.49
    £219.87/l
    Out of stock
  25. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Root Activating Serum Lightened and Lacking Density Hair 8x7ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Root Activating Serum Lightened and Lacking Density Hair 8x7ml

    A root-stimulating Serum for thinning hair.

    (0)
    £25.57
    £456.61/l
    Out of stock
  26. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Anti-Dandruff Shampoo Dandruff-prone scalp 250ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Anti-Dandruff Shampoo Dandruff-prone scalp 250ml

    A balancing anti-dandruff serum.

    (0)
    £14.20
    £56.80/l
    Out of stock
  27. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Serum Dry and sensitive scalps 100ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Serum Dry and sensitive scalps 100ml

    For dry or sensitive scalps prone to irritation.

    (0)
    £25.57
    £255.70/l
    Out of stock
  28. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 250ml
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 250ml

    For dry or sensitive scalps prone to irritation.

    (0)
    £14.20
    £56.80/l
    Out of stock
  29. Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 1L
    Schwarzkopf Professional

    Schwarzkopf Professional BC Bonacure Scalp Soothing Shampoo Dry and sensitive scalps 1L

    For dry or sensitive scalps prone to irritation.

    (0)
    £27.80
    £27.80/l
    Out of stock
  30. Sebastian Professional Penetraitt Repairing and strengthening conditioner damaged hair 250ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Penetraitt Repairing and strengthening conditioner damaged hair 250ml

    Conditioner to repair and strengthen damaged hair.
    (0)
    £25.67
    £102.68/l
    Out of stock
  31. Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 500ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 500ml

    The Holy Grail of hair. A styling care cream that restores hair's vitality and gives it natural movement.
    (1)
    £76.22
    £152.44/l
    Out of stock
  32. Sebastian Professional Microweb Fiber Soft texturiser all hair types 45ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Microweb Fiber Soft texturiser all hair types 45ml

    Malleable texturising Gel for supple definition without sticking or weighing down.
    (0)
    £27.71
    £615.78/l
    Out of stock
  33. Sebastian Professional Re-Shaper Anti-humidity styling spray with strong hold all hair types 400ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Re-Shaper Anti-humidity styling spray with strong hold all hair types 400ml

    Strong hold styling spray that protects against humidity and brushes out easily.
    (0)
    £19.37
    £48.42/l
    Out of stock
  34. Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 150ml
    Sebastian Professional

    Sebastian Professional Potion 9 Styling and protective care cream all hair types 150ml

    The Holy Grail of hair. A styling care cream that restores hair's vitality and gives it natural movement.
    (0)
    £24.60
    £164.00/l
    Out of stock
  35. Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary colour mask Cool Espresso 150 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary colour mask Cool Espresso 150 ml

    13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.
    (284)
    £16.49
    £109.93/l
    Out of stock
  36. Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary Colouring Masks Red 150ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Color Fresh Mask Temporary Colouring Masks Red 150ml

    13 Masks to revive or transform your colour at home in just 10 minutes.
    (0)
    £16.49
    £109.93/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara