🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Hair products and treatments

  1. Uriage D.S Anti-dandruff treatment shampoo 500 ml
    Uriage

    Uriage D.S Anti-dandruff treatment shampoo 500 ml

    Eliminates dandruff and soothes itchy scalps with piroctone olamine and zinc

    (0)
    £16.64
    £33.28/l
    Out of stock
  2. New
    Soivre Cosmetics Lightening lotion Natural Blond 100 ml
    Soivre Cosmetics

    Soivre Cosmetics Lightening lotion Natural Blond 100 ml

    Revives blonde hair and gradually lightens brown shades with lemon and chamomile.

    (0)
    £15.26
    £152.60/l
    Out of stock
  3. -20%
    Lazartigue Extra Gentle Extra-gentle shampoo refill for frequent use all hair types 500 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Extra-gentle shampoo refill for frequent use all hair types 500 ml

    Enriched with desert date oil, this extra-gentle shampoo is perfect for daily use by the whole family, from age 1 and up.

    (0)
    £19.10 £23.88
    £38.20/l
    Out of stock
  4. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Conditioner 200 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Conditioner 200 ml

    Gently neutralises warm tones while hydrating and strengthening blonde and highlighted hair with provitamin B5, for enhanced shine and easier styling.

    (7)
    £33.25
    £166.25/l
    Out of stock
  5. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 50 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 50 ml

    Neutralises yellow tones in minutes with purple pigments and activated charcoal, while hydrating and protecting blonde hair.

    (0)
    £10.66
    £213.20/l
    Out of stock
  6. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 1 l
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 1 l

    Neutralises yellow tones in 5 minutes with violet pigments and activated charcoal, while hydrating and detoxifying hair with provitamin B5.

    (0)
    £69.85
    £69.85/
    Out of stock
  7. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 250 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 250 ml

    Neutralises yellow tones in blonde hair with violet pigments and activated charcoal, while hydrating and detoxifying the hair fibre.

    (47)
    £29.80
    £119.20/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara