Lipsticks and lip treatments
-
Placentor VegetalPlacentor Végétal Placentor Eye And Lip Contour 30ml
day and night care to prevent and reduce lines and wrinkles around the eyes and lips
£15.72£524.00/l -
Organic Made in France
SanofloreSanoflore Cera Botanica Huile Lèvres Réparatrice 10ml
"L'Huile Lèvres Réparatrice CERA BOTANICA est un soin riche pour les lèvres sèches et abîmées.Elle nourrit, répare et protège, pour des lèvres sublimées."£7.69£769.00/l -
Made in France
-
Placentor VegetalPlacentor Végétal Anti-ageing plumping lip balm 4 g
Boosts collagen and hyaluronic acid production for plumper, smoother, hydrated lips with shea butter and plant oils.
£10.99£2,747.50/kg -
BiocyteBiocyte Cosmetic Anti-ageing Lip Mask Sachet de 1 masque
Biocyte Anti-Age Lip Mask to plump and deeply hydrate your lips.
£7.60£1,900.00/kg -
-
Organic Made in France
GamardeGamarde Nutrition Intense Lipstick 3.80g
Rich in nourishing and anti-oxidant active ingredients, Nourishing Lip Stick prevents tightness feelings, softens and protects dry lips for instant comfort
£3.84£1,010.53/kg -
Organic Made in France
Laboratoires De BiarritzLaboratoires De Biarritz Sun care High Protection Lip Balm Sea & Mountains SPF30 Organic Haute Protection 15ml
A lip balm protecting our lips in extreme weather conditions
£11.87£791.33/l -
LadrômeLadrôme Propolis Propolis Propolis Natural Lip Balm 4.8g
LADRÔME
Propolis
Fyto'stick
protective lip balm
Propolis + plants
4,8g£4.82 -
Organic
Fleurance NatureFleurance Nature Generous Lip Balm with L'Argan Bioes 15ml
A delicious balm to hydrate and protect the lips: Nourishes, repairs and beautifies the lips; Thick, melting and comfortable texture; Delicate Almond fragrance; Fair-trade certified Argan oil and Karité butter£5.05£336.67/l -
Burt'S BeesBurt'S Bees Honey Lip Balm 4.25g
Make a declaration of love to your lips with Honey Lip Balm, its deliciously sweet Perfumes and irresistibly silky texture.
£4.16 -
Vita CitralVita Citral Asepta Vita Citral Nourishing Lip Balm Sfp 15 4g
Vitacitral lipstick with macadamia oil, shea butter and vitamin E, repairs dry, damaged and chapped lips.
£2.81£702.50/kg -
-
Made in France
NovexpertNovexpert Hyaluronic Acid Lip'up 7ml
7 in 1: Plumping, smoothing, moisturizing, healing, anti-wrinkle, gloss & contouring.
£19.25£2,750.00/l -
LieracLierac Glow Repulping lip gloss 10 ml
Plumps and deeply hydrates lips with hyaluronic acid for a glossy, naturally radiant finish.
£22.75£2,275.00/l -
-
-
CliniqueClinique Moisture Surge(TM) Hydro-Plumping Lip Care 10ml
CLINIQUE Moisture Surge complete lip care soothes and smoothes your lips.
£18.68£1,868.00/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Impulse Nourishing organic lip balm 4.5 g
This nourishing lip balm smooths and protects dry lips for lasting comfort
£6.04 -
Organic Made in France Vegan
PatykaPatyka Lip Balm Bouche A Bouche Bio Nutri 10ml
This balm nourishes and protects dry lips. It repairs chapped lips.
£10.90£1,090.00/l -
MÊMEMÊME Lip balm 10 ml
This nourishing lip balm deeply hydrates, repairs and soothes chapped or damaged lips for long-lasting daily comfort.
£9.79£979.00/l -
LabelloLabello Classic (6514) 4.8g
Do you want to protect your lips from drying out?
The Labello Classic Care:
- Provides long-lasting moisture and intensive care
- Effectively protects your lips from drying out
- Leaves your lips soft and smooth
£2.63£478.18/l -
Coup D'EclatCoup D'Eclat Lift & Pulp Lip Balm 15ml
Coup d'éclat Lift & Pulp Lip Balm for wrinkled, dehydrated lips
£10.56£704.00/l -
NorevaNoreva Cicadiane Lips Repair Balm 15ml
Cicadiane® Lips Repair Balm quickly and lastingly relieves feelings of tightness in sensitive, dry, chapped and irritated lips.£6.26£417.33/l -
Made in France
DermasensDermasens Nourishing lip balm hydration and care 4 g
A nourishing lip balm to repair and protect dry, chapped lips.
£4.39£1,097.50/kg -
VeaVea Lipgloss Lipcare 10ml
VEA LIPGLOSS is an innovative lip brightner safe and effective (100% pure Vitamin E) to nourish, protect, maintain, soften and lighten up the lips making it irresistible. Contains no water, no preservatives, no parabens, no fragrances, no essential oils, no colourants to minimize the risk of allergic reactions. -
£11.98£1,198.00/l -
PropoliaPropolia Lip Care Balm 4 g
Lip balm with shea butter and propolis wax
Repairs and nourishes
£7.14£1,785.00/kg -
Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Hyaluronic Bio Lip Plumper 7ml
This volumising care plumps, smoothes and nourishes for long-lasting plump, redefined lips that are visibly more beautiful and youthful, day after day.
£25.14£3,591.43/l -
CliniqueClinique Pop Tinted lip oil 2-in-1 7 ml
Clinique’s 2-in-1 tinted lip oil delivers a radiant flush for lips and cheeks in the iconic Black Honey shade.
£23.48£3,354.29/l -
Dermophil IndienDermophil Indien Shiny Rose Lip Oil 5ml
Dermophil Shiny Rose Lip Oil moisturises for 8 hours and illuminates lips with a shimmering pink veil, without stickiness.
£13.14£2,628.00/l -
Organic
Fleurance NatureFleurance Nature Organic EYE & LIP CONTOUR CARE ELIXIR ROYAL ANTI-WRINKLE 15ml
Fleurance Nature Eye & Lip Care has a triple action: anti-wrinkle, anti-dark circle and anti-puffiness.
£18.14£1,209.33/l -
-
Dermophil IndienDermophil Indien Shiny Lip Oil 5ml
Exotic, sun-kissed Perfumes, Ultra-gloss finish that illuminates lips with a shimmering, glittery veil, 98% of ingredients of natural origin
£10.99£2,198.00/l -
-15% Organic Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 38 g
Hydrates, nourishes, soothes and removes makeup—ideal for face and body, all skin types.
£6.44 £7.58£169.47/kg -
Made in France
EneomeyEneomey Lip Nutrition moisturizing nourishing lip gloss 4 ml
Deeply hydrates, nourishes and protects dry lips with antioxidant-rich argan butter and vitamins A & E.
£19.68£4,920.00/l -
Organic
HerbalgemHerbalgem Organic Comfrey Great Lips Fluid 10ml
The Comfrey Lip Fluid deeply moisturises and nourishes, helps repair damaged lips and relieves feelings of tightness.
£5.48£548.00/l