🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Lipsticks and lip treatments

  1. Vegan
    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Eye contour serum All Skin Types 15 ml
    ANNEMARIE BÖRLIND

    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Eye contour serum All Skin Types 15 ml

    Reinforces the structure of the Skin and improves its elasticity.

    (12)
    £40.64
    £2,709.33/l
  2. Vegan
    L'Action Cosmetique Mediatic Coconut Lip Plumping Gloss 10ml
    L'Action Cosmetique Mediatic

    L'Action Cosmetique Mediatic Coconut Lip Plumping Gloss 10ml

    Made with oligopeptides, this active lip gloss gives lips a fuller appearance in just a few weeks, providing comfort, texture and shine.

    (0)
    £14.20
    £1,420.00/l
  3. Vegan
    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Volumising Serum For Lips All Skin Types 50ml
    ANNEMARIE BÖRLIND

    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Volumising Serum For Lips All Skin Types 50ml

    Reinforces the structure of the Skin and improves its elasticity.

    (2)
    £37.39
    £2,492.67/l
  4. Dermophil Indien Repairing Lip Balm Damaged Chapped Lips Dermophil 2x4g
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Repairing Lip Balm Damaged Chapped Lips Dermophil 2x4g

    The Dermophil lip balm for damaged lips relieves, repairs and moisturises the chapped lips.  
    The lips are quickly repaired and nourished.

    (3)
    £7.15
    £1,787.50/kg
  5. Eucerin Lip Active Active lip care SPF20 2 x 4.8 g
    Eucerin

    Eucerin Lip Active Active lip care SPF20 2 x 4.8 g

    Soothes, hydrates and protects dry, sensitive lips with dexpanthenol and vitamin E, plus SPF 20 sun protection.

    (21)
    £6.54
    £681.25/kg
  6. L'Action Cosmetique Mediatic Gentle Lip Scrub 12ml
    L'Action Cosmetique Mediatic

    L'Action Cosmetique Mediatic Gentle Lip Scrub 12ml

    They stay silky smooth and perfectly curled all day long

    (0)
    £14.20
    £1,183.33/l
  7. Eye Care Cosmetics Nourishing Lip Balm 10ml
    Eye Care Cosmetics

    Eye Care Cosmetics Nourishing Lip Balm 10ml

    This Nourishing Lip Balm is destined to become your daily companion for nourished, hydrated and protected lips all day long.

    (0)
    £7.00
    £700.00/l
  8. Dermophil Indien Kids Stick Lips 4g

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Kids Stick Lips 4g

    Children need to protect their lips too, with this dermophil Kids stick.

    (2)
    £3.68
    £1,105.00/kg
  9. Organic
    Dermophil Indien Protection Lip Balm Flavoured Dermophil Aromatisé 4g

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Protection Lip Balm Flavoured Dermophil Aromatisé 4g

    Dermophil lip protection to nourish, moisturise and protect while leaving a greedy taste on the lips .

    (4)
    £4.28
    £1,285.00/kg
  10. Dermophil Indien Tinted Lip Care Dermophil 4g

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Tinted Lip Care Dermophil 4g

    Tinted care that protects, moisturises, and nourishes the lips for a daily protection.

    (6)
    £3.92
    £1,175.00/kg
  11. Made in France
    Laino Intense Lip Care 4g

    Multiple choice

    Laino

    Laino Intense Lip Care 4g

    LAINO 

    Lip Care 
    Damaged, chapped Lips 

    (25)
    £2.39
    £717.50/kg
  12. Made in France
    Mkl Bioes Lip Balms 4g

    Multiple choice

    Mkl

    Mkl Bioes Lip Balms 4g

    Our organic lip balm combines Karité butter with plant oils and waxes to intensely nourish dry, chapped lips.

    (4)
    £2.08
    £625.00/kg
  13. IT Cosmetics Confidence Gloss Hydrating Serum 6.7ml

    Multiple choice

    IT Cosmetics

    IT Cosmetics Confidence Gloss Hydrating Serum 6.7ml

    Makes your lips smoother, softer and fuller, while improving the skin's moisture barrier.

    (0)
    £27.29
    £4,888.06/l
  14. Dermophil Indien Tinted Lip Oil 5ml

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Tinted Lip Oil 5ml

    Enhance your lips with this intensely shiny lip care gloss.

    (1)
    £10.99
    £2,638.00/l
  15. Isdin Stick Lèvre Réparateur 4g

    Multiple choice

    Isdin

    Isdin Stick Lèvre Réparateur 4g

    Stick pour réparer les lèvres. Sa formule à base d’acide hyaluronique protège et répare les lèvres les plus sèches.Sa texture en stick permet de l’appliquer facilement aussi souvent que nécessaire.Testé dermatologiquement.

    (0)
    £10.45
    £3,135.00/kg
  16. Les petits prodiges Tinted Lip Balm 10ml

    Multiple choice

    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Tinted Lip Balm 10ml

    Cherry-tinted lip balm that nourishes, soothes, protects and beautifies. 100% natural origin, made in France.

    (0)
    £9.34
    £1,121.00/l
  17. Roger & Gallet Lip Balms 3.5g

    Multiple choice

    Roger & Gallet

    Roger & Gallet Lip Balms 3.5g

    Lips that are soft to the touch, nourishing and enhancing the lips with a slightly shiny finish that enhances the natural colour of the lips while remaining transparent.

    (1)
    £6.54
    £2,242.86/kg
  18. Made in France
    Les petits prodiges Baume Magique Multi-usages All skin types 30ml

    Multiple choice

    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Baume Magique Multi-usages All skin types 30ml

    Multi-purpose balm: Care for face, body, hands & feet, lips, hair tips, make-up remover, after-sun, after-shave, massage, etc.

    (3)
    £19.27
    £770.67/l
  19. Vegan
    Korres Nourishing lip balm 5ml

    Multiple choice

    Korres

    Korres Nourishing lip balm 5ml

    The lip stick provides a feeling of comfort, for soft, supple lips.

    (4)
    £4.74
  20. Apivita Skincare for Lips 4.4g

    Multiple choice

    Apivita

    Apivita Skincare for Lips 4.4g

    A wide range of Apivita lip care products.

    (1)
    £6.04
    £1,647.73/kg
  21. Made in France
    Laino Skincare for Lips Soothes & Protects 4g

    Multiple choice

    Laino

    Laino Skincare for Lips Soothes & Protects 4g

    This Lip Care with Organic Argan Oil intensely hydrates the lips while protecting them from dryness and external aggressions.

    (1)
    £2.47
    £740.00/kg
  22. Made in France
    Ducray Ictyane Repairing lip balm 15 ml
    Ducray

    Ducray Ictyane Repairing lip balm 15 ml

    Intensely repairs and nourishes chapped lips for lasting hydration and restored softness.

    (12)
    £7.43
    £495.33/l
    Out of stock
  23. Ducray Ictyane Moisturizing Stick Dry Chapped Lips 3g
    Ducray

    Ducray Ictyane Moisturizing Stick Dry Chapped Lips 3g

    moisturizing stick

    dry chaaped lips

    (5)
    £3.18
    £1,060.00/kg
    Out of stock
  24. Filorga Nutri-filler Nutri Filler Lips Lip Balm 4g
    Filorga

    Filorga Nutri-filler Nutri Filler Lips Lip Balm 4g

    FILORGA

    Filorga Nutri-Filler Lips 4g is an ultra-nourishing balm-oil which allow to comfort and plump the dry lips and give them natural brightness

    (42)
    £20.86
    £5,215.00/kg
    Out of stock
  25. Uriage Bariéderm-Cica+ repairing lip balm 15 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica+ repairing lip balm 15 ml

    Bariéderm
    Cica-lips
    repairing lipbalm
    To repair, insulate, soothe damaged or very dry lips.
    15ml 

    (40)
    £5.80
    £386.67/l
    Out of stock
  26. Uriage Thermal water and hydration Moisturizing Lipstick 2 X 2x4g
    Uriage

    Uriage Thermal water and hydration Moisturizing Lipstick 2 X 2x4g

    URIAGE
    repairing lip balm

    Damaged lips.
    2x4g

    (12)
    £6.59
    £823.75/kg
    Out of stock
  27. Vichy Naturalblend Tinted Lip Balm 4.5g

    Multiple choice

    Vichy

    Vichy Naturalblend Tinted Lip Balm 4.5g

    Tinted lip care.

    (5)
    Out of stock
  28. Alvadiem Protective Lip Care Stick Honey scent 4g
    Alvadiem

    Alvadiem Protective Lip Care Stick Honey scent 4g

    Protects dry lips.

    (11)
    £4.06
    £1,015.00/kg
    Out of stock
  29. Weleda Skin Food Dry & Chapped Lip Balm 8ml
    Weleda

    Weleda Skin Food Dry & Chapped Lip Balm 8ml

    Discover WELEDA Skin Food Lip balm to nourish your dry and/or chapped lips!

    (1051)
    £4.94
    £617.50/l
    Out of stock
  30. Florame Bioes Nourishing Lip Balm 15ml
    Florame

    Florame Bioes Nourishing Lip Balm 15ml

    This balm nourishes and hydrates the lips.

    (0)
    £6.48
    £432.00/l
    Out of stock
  31. Dermophil Indien Original Dermophil Lip Stick 3,5g
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Original Dermophil Lip Stick 3,5g

    Treatment and prevention of chapping

    (19)
    £4.94
  32. Alvadiem Nourishing Lip Balm Organic Royal Jelly 10ml
    Alvadiem

    Alvadiem Nourishing Lip Balm Organic Royal Jelly 10ml

    Nourishing Lip Balm nourishes and repairs dry, damaged lips.

    (7)
    £5.48
    £548.00/l
    Out of stock
  33. Made in France
    Avène Sun SPF50+ Lip Stick 3g
    Avène

    Avène Sun SPF50+ Lip Stick 3g

    AVENE SPF50 + lip stick efficiently moisturizes and protects your  from UVA/UVB rays

    (8)
    £7.25
    £2,416.67/kg
    Out of stock
  34. Amilab Lip Duo + 1 Free 3 x 4.7 g
    Amilab

    Amilab Lip Duo + 1 Free 3 x 4.7 g

    Lip balm sticks specially designed to repair, soothe and protect damaged, dry lips.

    (64)
    £7.46
    £529.08/kg
  35. Labello Hydro Care (8532) 4.8g
    Labello

    Labello Hydro Care (8532) 4.8g

    Hydro Care 
    Lip Stick 
    SPF15 
    Hydration lasting and intense  
    With Pure Water & Aloe Vera  
    24hr of hydration 

    (4)
    £3.18
    £662.50/kg
    Out of stock
  36. Made in France
    Neutrogena Lipstick Formule Norvégienne 3x4.8g
    Neutrogena

    Neutrogena Lipstick Formule Norvégienne 3x4.8g

    This lipstick moisturizes the upper layers of the epidermis and protects lips from climatic damages.

    (258)
    £6.59
    £439.33/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara