🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Lipsticks and lip treatments

  1. Isispharma Repairing lip balm 15 ml
    Isispharma

    Isispharma Repairing lip balm 15 ml

    Repairs and intensely protects chapped or damaged lips with 99.98% purified lanolin for instant, long-lasting comfort.

    (12)
    £9.79
    £652.67/l
  2. Incarose Extra Pure Gold Diamond lip stick 5 ml
    Incarose

    Incarose Extra Pure Gold Diamond lip stick 5 ml

    Extra Pure Hyaluronic Gold Diamond High Tech Lip Care  

    ultra moisturising

    3 dimensional effect

    (4)
    £19.48
    £3,896.00/l
  3. Organic
    Fleurance Nature Organic Intense Nutrition Lip Stick 4g
    Fleurance Nature

    Fleurance Nature Organic Intense Nutrition Lip Stick 4g

    Thanks to its formula based on Karité and jojoba, STICK LIPS protects and intensely nourishes the lips. This stick is particularly suitable for dry, fragile lips.

    (0)
    £6.92
    £1,730.00/kg
  4. Made in France
    Hei Poa Body Care Coco nourishing lip balm 15g
    Hei Poa

    Hei Poa Body Care Coco nourishing lip balm 15g

    This Daily use balm prevents the dryness of chapped lips by providing 24H of Nutrition. Enriched with ORGANIC Plant Oils and Coco Oil, it repairs, soothes and subtly Perfumes your Lips

    (0)
    £6.59
    £439.33/kg
  5. -15% Organic Vegan
    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use cherry blossom fragrance 38 g
    Energie Fruit

    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use cherry blossom fragrance 38 g

    This multi-use organic balm for face and body gently removes makeup, nourishes and soothes – perfect for travel.

    (0)
    £6.44 £7.58
    £169.47/kg
  6. Florame Age Intense Eye & Lip Lift Care 15ml
    Florame

    Florame Age Intense Eye & Lip Lift Care 15ml

    Lift Eye & Lip Care rejuvenates the area marked by wrinkles.

    (0)
    £27.80
    £1,853.33/l
  7. Weleda Pink Peach Banana set
    Weleda

    Weleda Pink Peach Banana set

    A fruity peach-infused trio to soften hands, nourish lips and indulge in a luxurious shower moment.

    (0)
    £27.64
    £107.55/l
  8. Incarose Extra Pure Hyaluronic Piu Volume Plu Neutral Lipcare 4ml
    Incarose

    Incarose Extra Pure Hyaluronic Piu Volume Plu Neutral Lipcare 4ml

    neutral lipcare

    volumising effect

    (7)
    £15.07
    £3,767.50/l
  9. Uriage Thermal water and hydration Moisturising Lipstick For Damaged Lips 4g
    Uriage

    Uriage Thermal water and hydration Moisturising Lipstick For Damaged Lips 4g

    moisturising lipstick

    (13)
    £4.50
    £1,125.00/kg
  10. Incarose Extreme Lips Contour 4,5ml
    Incarose

    Incarose Extreme Lips Contour 4,5ml

    Extreme lips hydrates and fills in wrinkles.

    (5)
    £16.06
  11. MÊME Facial Oils Care 100ml
    MÊME

    MÊME Facial Oils Care 100ml

    A multi-purpose oil ideal for caring for and massaging the body, face and scalp.

    (0)
    £23.53
    £235.30/l
  12. Filorga Hyalu-Filler Hydration and Volume Protocol Gift Set Serum 30 ml + Lips 4 g Free
    Filorga

    Filorga Hyalu-Filler Hydration and Volume Protocol Gift Set Serum 30 ml + Lips 4 g Free

    Smooths fine lines and deeply plumps skin with a multi-weight hyaluronic acid complex for long-lasting hydration.

    (0)
    £48.18
    £1,417.06/l
  13. Organic Made in France
    Respectueuse Multi-use nourishing balm body, lips and hair balm 30 g
    Respectueuse

    Respectueuse Multi-use nourishing balm body, lips and hair balm 30 g

    This 100% natural, organic-certified nourishing balm deeply hydrates, protects and soothes dry areas.

    (0)
    £14.29
    £476.33/kg
  14. Incarose Extra Pure Hyaluronic Diamond Stick 4ml
    Incarose

    Incarose Extra Pure Hyaluronic Diamond Stick 4ml

    Super-hydrating, smoothing, wrinkle filling Hyaluronic Acid for lips


    (0)
    £18.68
    £4,670.00/l
  15. Made in France
    Les petits prodiges Magic multi-use balm fragrance-free 120 ml
    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Magic multi-use balm fragrance-free 120 ml

    This velvety 10-in-1 balm nourishes, soothes and repairs face, lips, body and even sensitive hair for all-over care.

    (0)
    £42.70
    £355.83/l
  16. Made in France
    Biotherm Blue Peptides Eyes & Lips Reshaper Eye and Lip Contour Balm 15 ml
    Biotherm

    Biotherm Blue Peptides Eyes & Lips Reshaper Eye and Lip Contour Balm 15 ml

    This innovative balm targets eye-area wrinkles and enhances lip contours for visibly firmer-looking skin.

    (100)
    £50.68
    £3,378.67/l
  17. -15% Organic Vegan
    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml
    Energie Fruit

    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml

    This 10-in-1 multi-purpose balm tackles all your everyday needs in one.

    (1)
    £10.27 £12.08
    £102.70/l
  18. Organic
    Eolesens Damask Rose Lip Balm 4.5 g
    Eolesens

    Eolesens Damask Rose Lip Balm 4.5 g

    Repairs and nourishes dry or chapped lips with shea butter and Damask rose essential oil for long-lasting protection.

    (0)
    £5.81
    £1,291.11/kg
  19. Apivita Beevine Elixir Eye & Lip Lifting Cream 15ml
    Apivita

    Apivita Beevine Elixir Eye & Lip Lifting Cream 15ml

    Apivita Wine Elixir Eye & lip Cream reduces dark circles and signs of fatigue. Reduces wrinkles and lifts eye and lip contours. Hydrates.

    (6)
    £29.94
    £1,996.00/l
  20. Carmex Strawberry SPF15 lip balm 10 g
    Carmex

    Carmex Strawberry SPF15 lip balm 10 g

    Intensely hydrates and nourishes lips for a smoother texture and a healthy-looking finish every day.

    (0)
    £4.79
    £479.00/kg
  21. Martiderm Platinum Lip Supreme Balm 4.5 ml
    Martiderm

    Martiderm Platinum Lip Supreme Balm 4.5 ml

    Lip Supreme Balm de Martiderm repulpe et hydrate intensément les lèvres.

    (0)
    £19.79
  22. Organic Made in France
    Gamarde Intense Nourishing Lip Balm 10ml
    Gamarde

    Gamarde Intense Nourishing Lip Balm 10ml

    Repairing Lip Balm by Gamarde protects and nourishes dry, chapped lips.

    (2)
    £20.59
    £2,059.00/l
  23. Organic
    Patyka Hydra Soin Lèvres Douceur 10g
    Patyka

    Patyka Hydra Soin Lèvres Douceur 10g

    Fixe durablement l'hydratation et protège la peau

    (0)
    £21.29
    £2,129.00/kg
  24. Carmex Mini SPF15 lip balm 3 x 5 g
    Carmex

    Carmex Mini SPF15 lip balm 3 x 5 g

    Keep lips soft, healthy and protected every day with this SPF 15-enriched balm for daily hydration.

    (0)
    £10.79
    £719.33/kg
  25. Le Comptoir Des Tendances Lipgloss ALOE VERA 3.8ml
    Le Comptoir Des Tendances

    Le Comptoir Des Tendances Lipgloss ALOE VERA 3.8ml

    This lipgloss with ALOE VERA moisturises and enhances lips with a natural shine.

    (0)
    £4.94
    £1,300.00/l
  26. Abib PDRN collagen intense hydration lip mask 11 g
    Abib

    Abib PDRN collagen intense hydration lip mask 11 g

    Intensely hydrates and plumps lips for up to 4 hours with PDRN and collagen, leaving them full and supple without any sticky feel.

    (0)
    £19.02
    £1,729.09/kg
  27. Thalgo Soothing face ritual
    Thalgo

    Thalgo Soothing face ritual

    This soothing facial ritual calms and protects sensitive skin while reducing redness, thanks to marine prebiotics.

    (0)
    £52.32
    £804.92/l
  28. Le Comptoir Des Tendances Lip Balms Aloe Vera 4g
    Le Comptoir Des Tendances

    Le Comptoir Des Tendances Lip Balms Aloe Vera 4g

    Lip Balms enriched with Hydrating Aloe Vera.

    (0)
    £4.96
    £1,240.00/kg
  29. Made in France
    Laino Nourishing Lip Balm 14ml
    Laino

    Laino Nourishing Lip Balm 14ml

    Pro Intense Lip Balm soothes, repairs and protects the lips.

    (2)
    £7.42
    £530.00/l
  30. -20% Vegan
    Korres Stick lèvres nourrissant 5ml THYME HONEY
    Korres

    Korres Stick lèvres nourrissant 5ml THYME HONEY

    (2)
    £4.74 £5.93
    £1,053.33/l
  31. Thalgo Nourishing Hands & Lips Duo
    Thalgo

    Thalgo Nourishing Hands & Lips Duo

    A nourishing duo for hands and lips, keeping skin soft and hydrated.

    (0)
    £24.60
    £378.46/l
  32. Organic
    Centifolia Lys Active Bioes Eye and Lip Contour 15ml
    Centifolia

    Centifolia Lys Active Bioes Eye and Lip Contour 15ml

    This Care helps to reduce the most visible signs of ageing. Skin is hydrated and nourished, wrinkles and fine lines are filled in for a visibly younger-looking eye and lip contour.
    (0)
    £22.55
    £1,503.33/l
  33. Thalgo Cold Cream Marine Nutri-Comfort Lip Balm 15ml
    Thalgo

    Thalgo Cold Cream Marine Nutri-Comfort Lip Balm 15ml

    This balm replenishes and repairs dry, damaged lips.

    (0)
    £18.82
    £1,254.67/l
  34. -20% Vegan
    Korres White Pine - MenoReverse Smoothing Eye & Lip Contour 15ml
    Korres

    Korres White Pine - MenoReverse Smoothing Eye & Lip Contour 15ml

    Eye and Lips contour. Compensates for the visible impact of the menopause by improving the appearance of the Skin.
    (3)
    £38.56 £48.19
    £2,570.67/l
  35. Filorga Global-Repair Density Protocol Giftboxes
    Filorga

    Filorga Global-Repair Density Protocol Giftboxes

    Your GLOBAL REPAIR FILORGA Global Anti-Age Christmas Giftboxes

    (0)
    £109.42
    £1,854.58/l
  36. New
    Weleda Redensifying day cream and eye and lip care
    Weleda

    Weleda Redensifying day cream and eye and lip care

    This pack contains a day cream and an eye and lip care treatment.

    (3)
    £1.20
    £30.00/l
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara