🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Lipsticks and lip treatments

  1. Labello Hydro Care (8532) 4.8g
    Labello

    Labello Hydro Care (8532) 4.8g

    Hydro Care 
    Lip Stick 
    SPF15 
    Hydration lasting and intense  
    With Pure Water & Aloe Vera  
    24hr of hydration 

    (4)
    £3.18
    £662.50/kg
    Out of stock
  2. Vichy Naturalblend Tinted Lip Balm 4.5g

    Multiple choice

    Vichy

    Vichy Naturalblend Tinted Lip Balm 4.5g

    Tinted lip care.

    (5)
    Out of stock
  3. Alvadiem Protective Lip Care Stick Honey scent 4g
    Alvadiem

    Alvadiem Protective Lip Care Stick Honey scent 4g

    Protects dry lips.

    (11)
    £4.06
    £1,015.00/kg
    Out of stock
  4. Weleda Skin Food Dry & Chapped Lip Balm 8ml
    Weleda

    Weleda Skin Food Dry & Chapped Lip Balm 8ml

    Discover WELEDA Skin Food Lip balm to nourish your dry and/or chapped lips!

    (1051)
    £4.94
    £617.50/l
    Out of stock
  5. Florame Bioes Nourishing Lip Balm 15ml
    Florame

    Florame Bioes Nourishing Lip Balm 15ml

    This balm nourishes and hydrates the lips.

    (0)
    £6.48
    £432.00/l
    Out of stock
  6. Made in France
    Les petits prodiges Multi-purpose balm All skin types 100ml

    Multiple choice

    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Multi-purpose balm All skin types 100ml

    Multi-purpose balm: Care for face, body, hands & feet, lips, hair tips, make-up remover, after-sun, after-shave, massage, etc.

    (0)
    £0.00/l
    Out of stock
  7. Clinique Moisture Surge(TM) Suncare Protection Giftboxes
    Clinique

    Clinique Moisture Surge(TM) Suncare Protection Giftboxes

    The perfect routine for hydrated, protected skin thanks to Moisture Surge™.

    (1)
    £31.99
    £290.82/l
    Out of stock
  8. Organic Vegan
    MÁDARA organic skincare SOS Intensely Hydrating Lip Balm 4.5g
    MÁDARA organic skincare

    MÁDARA organic skincare SOS Intensely Hydrating Lip Balm 4.5g

    Classic, nourishing lip balm, certified natural, for soft, long-lasting lip protection.
    (1)
    £14.09
    £3,131.11/kg
    Out of stock
  9. Noreva Aquareva Lip Stick 3ml
    Noreva

    Noreva Aquareva Lip Stick 3ml

    AQUAREVA® Lip Stick intensely nourishes and protects your lips from external aggressions (dryness, cracks).

    (2)
    £4.94
    £1,646.67/l
    Out of stock
  10. Made in France
    Avène Cold Cream Lip Balm Duo Sticks 2 x 4 g
    Avène

    Avène Cold Cream Lip Balm Duo Sticks 2 x 4 g

    Avène Cold Cream Nourishing lip stick is the best ally for dry and chapped lips

    (12)
    £7.64
    £955.00/kg
    Out of stock
  11. Organic Made in France
    Dermophil Indien Intense Bioes Repair Lip Sticks Damaged Lips 2x4g
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Intense Bioes Repair Lip Sticks Damaged Lips 2x4g

    Our Damaged Lips Repair Stick soothes dry lips. Lips are quickly repaired and nourished.

    (1)
    £6.65
    £831.25/kg
    Out of stock
  12. Egyptian Magic Multi-Purpose Skincare 7,5ml
    Egyptian Magic

    Egyptian Magic Multi-Purpose Skincare 7,5ml

    Egyptian Magic is a 100% natural and multi-purpose treatment.

    (2)
    £10.44
    £1,392.00/l
    Out of stock
  13. Alvadiem Nourishing Lip Balm Organic Royal Jelly 10ml
    Alvadiem

    Alvadiem Nourishing Lip Balm Organic Royal Jelly 10ml

    Nourishing Lip Balm nourishes and repairs dry, damaged lips.

    (7)
    £5.48
    £548.00/l
    Out of stock
  14. Made in France
    Avène Sun SPF50+ Lip Stick 3g
    Avène

    Avène Sun SPF50+ Lip Stick 3g

    AVENE SPF50 + lip stick efficiently moisturizes and protects your  from UVA/UVB rays

    (8)
    £7.25
    £2,416.67/kg
    Out of stock
  15. Organic
    Avril Recharge de Baume à Lèvres Organic Shea Butter 4g
    Avril

    Avril Recharge de Baume à Lèvres Organic Shea Butter 4g

    Avril organic shea butter balm soothes your  lips without drying them out.

    (8)
    £2.63
    £657.50/l
    Out of stock
  16. Weleda Skin Food Stick à lèvres 2x4.8g
    Weleda

    Weleda Skin Food Stick à lèvres 2x4.8g

    (3)
    £6.59
    £686.46/kg
  17. Caudalie Winter cocooning routine kit
    Caudalie

    Caudalie Winter cocooning routine kit

    Your 100% Hydration cocooning ritual in travel size.

    (109)
    £11.99
    £151.77/l
    Out of stock
  18. Sanoflore Cera Botanica Hand and lip gift set
    Sanoflore

    Sanoflore Cera Botanica Hand and lip gift set

    Nourishes, repairs and protects dry hands and lips with ceramides and soothing camelina oil.

    (0)
    £13.15
    £219.17/l
    Out of stock
  19. Carmex Lip balm Tropical SPF1 4.25 g
    Carmex

    Carmex Lip balm Tropical SPF1 4.25 g

    Hydrate, soothe and repair dry lips while protecting them from external damage with this SPF 30-enriched formula.

    (0)
    £4.79
    £1,127.06/kg
    Out of stock
  20. New Made in France
    Filorga Hyalu-Filler Hydration and volume set
    Filorga

    Filorga Hyalu-Filler Hydration and volume set

    Deeply hydrates, plumps the skin and restores lip volume for an anti-ageing effect.

    (0)
    £47.06
    £855.64/l
    Out of stock
  21. Respire Collagène booster lip care 15 ml
    Respire

    Respire Collagène booster lip care 15 ml

    Boosts lip collagen and protects against ageing with peptides.

    (0)
    £23.88
    £1,592.00/l
    Out of stock
  22. Weleda Pink Peach Tinted lip balm 7 ml
    Weleda

    Weleda Pink Peach Tinted lip balm 7 ml

    Nourishes and enhances lips with lipoamino acids and plant oils for a plump, glossy finish.

    (1)
    £7.60
    £1,085.71/l
    Out of stock
  23. New Organic A gift for you
    Boho Lip-enhancing scrub 15 ml
    Boho

    Boho Lip-enhancing scrub 15 ml

    Hydrates and softens lips, leaving them smooth, soft and deliciously indulgent.

    (0)
    £7.96
    £530.67/l
    Out of stock
  24. New Organic A gift for you
    Boho Nourishing lip balm 15 ml
    Boho

    Boho Nourishing lip balm 15 ml

    Hydrates and soothes the lips for lasting comfort and softness throughout the day.

    (0)
    £7.96
    £530.67/l
    Out of stock
  25. Eneomey Duo Nutrition Set
    Eneomey

    Eneomey Duo Nutrition Set

    Intensely hydrate skin and lips with hyaluronic acid and lipids for a plumped complexion and soft, supple lips.

    (0)
    £66.05
    £1,223.15/l
    Out of stock
  26. Avril Refillable Stick for Lip Balms 4g
    Avril

    Avril Refillable Stick for Lip Balms 4g

    Rechargeable 2./Recyclable 3./Made in France
    (1)
    £1.86
    £465.00/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara